Членство в Європейському Союзі дало Словаччині соціальний і економічний розвиток.
Про це розповів надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік в ефірі "Ера-FM".
"Що це принесло Словаччині? Краще життя, перспективу, можливість (громадянину) впливати на те, що відбувається навколо нього. Згадайте, наскільки впливає нормальна людина тут в Україні? Мені здається, що не більше, ніж під час Радянського Союзу. У Словаччині людина може вільно пересуватися, висловлюватися. Це почуття свободи і розвитку", - сказав Гамжік.
Він зауважив значний прогрес Словаччини у реформах.
"Членство в Євросоюзі дозволило нам зробити крок вперед. Ми рухаємося і ростемо економічно дуже швидко з допомогою, наприклад, підтримки фонду регіонального розвитку. Економіка Словаччини сьогодні зростає найшвидшими темпами в єврозоні. Членство в Євросоюзі допомогло нам здійснити реформи у фінансовій, банківській та податковій сферах. Кілька років тому ми ввели єдиний податок - 19%. Це відкрило країну для інвестицій. Якщо прорахувати автомобільну продукцію на тисячу жителів Словаччини, то ми на першому місці в світі. Розвиваються ІТ-технології - у нас працюють Dell, Microsoft, Samsung", - розповів Гамжік.
Посол відзначив зростання рівня життя у Словаччині.
"Так, він не такий, як в Австрії або Німеччині, але є перспектива, що він буде таким", - вважає Гамжик.
Дипломат також зазначив, що сьогодні середня зарплата словака становить коло 840 євро на місяць.
"Ми в два рази менша країна, у нас тільки 12% населення від України. Але наш ВВП тільки в 2,5 раза нижчий від українського. У вас ВВП на душу населення 3600 доларів на рік, а у нас - 23600. Це перспектива, яка чекає і вас", - додав Гамжік.
Крім того, посол висловив сумнів у можливості прогресу України у складі Митного союзу.
"Ніхто не хоче руйнувати ваші економічні відносини з Росією. Росія повинна бути дружньою країною для Словаччини, для України, для всієї Європи. Але Митний союз, по-моєму, це продовження того життя, яке ви маєте сьогодні. Європейський союз - це перспектива, крок вперед. Не для політиків, не для громадян. Це зовсім інше життя. Ви можете бачити це на прикладі Словаччини", - підсумував Гамжик.
Коментарі
20