Уперше до Росії застосували механізм міжнародного суду для притягнення за агресію і фінансування тероризму.
Про це заявив президент Петро Порошенко, повідомляє сайт глави держави.
"Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання Мінських домовленостей. Це означає, що Російська Федерація є стороною домовленостей, а не посередником, як із самого початку вона намагалась себе представити", - пояснив він.
"Унікальність цієї ситуації і в тому, що коли приймуть рішення (Міжнародного суду ООН. – Gazeta.ua), воно не потребує ніякого додаткового голосування – ані Генеральної асамблеї ООН, ані Ради безпеки ООН. Це рішення прямої дії. Його має виконувати будь-яка державою-член ООН. За невиконання зазначеного рішення передбачені санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі, що наважиться його ігнорувати", - зауважив він.
Необхідно найкращим чином представити у суді позицію України та визначити державу-агресора, додав Порошенко.
Президент зауважив, що суд ухвалив надзвичайно важливе рішення. Росію зобов'язали зробити декілька кроків: починаючи від відновлення функціонування Меджлісу кримськотатарського народу і завершуючи забезпеченням права українських громадян на вивчення української мови в окупованому Криму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін потрапив у глухий кут
19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі частково задовольнив позов України проти Росії. Зокрема, зобов'язав РФ скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу в Криму та відновити навчання українською мовою на півострові. Водночас суд відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією із боротьби з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала достатньо доказів.
Проміжне рішення має умовне значення для розгляду справи за суттю. Він триватиме кілька років. Нинішні рішення умовно впливатимуть на кінцевий результат.
Коментарі
2