Новообраний президент України Петро Порошенко за президентства Віктора Ющенка і тепер — дві різні людини.
Про це кореспонденту Gazeta.ua розказала київський психолог Валентина Домська, проаналізувавши діяльність Порошенка на посаді секретаря РНБО у 2005 році.
"У тодішнього — амбіції беруть гору, - говорить психолог. - У всьому бачить вигоду, на перше місце ставить власні інтереси. З усіма готовий бути за кума-свата. За останні 10 років Порошенко "обтесався" і став менш компанійський. Під час Євромайдану він відокремився від трьох лідерів — Віталія Кличка, Арсенія Яценюка й Олега Тягнибока. Часто свої дії не узгоджує з рештою — сам зупиняє провокації 1 грудня на Банковій, наприкінці лютого їде на переговори до Криму".
Домська складає психологічний портрет Порошенка. За її спостереженнями, у політика добре розвинена інтуїція. Але він занадто довірливий, часто обпікається у друзях та бізнес-партнерах.
"Мінуси Петра Олексійовича в тому, що він занадто довіряє людям, - говорить психолог. - Може видавати бажане за дійсне, хоче догодити всім. Але від нього важко дочекатися похвали і зрозуміти, що має на думці. Йому не треба "Межигір'я". Він — не заручник розкошів. Здатен обходитися малим. Не звик оцінювати людей за одягом. Головні критерії для нього — розум і порядність".
Переглядає брифінг Петра Порошенка 26 травня 2014 року після перемоги на президентських виборах.
"Він тут виснажений, але задоволений. Помітно, що результати виборів перевершили навіть його сподівання. Самовпевнений. Не бачу в очах страху, що не впорається. По слово до кишені не лізе. Стратег. Дуже скоро він створить навколо себе оточення, якому довіряє і з яким зручно працювати. Любить бути прикладом для наслідування. Порошенко буде змінюватися і змінюватиме інших".
Повністю читайте у "Газеті по-українськи" у № 1692 за 30 травня.




















Коментарі