
Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод пояснив, чому з підручника з історії для 5-го класу в новій редакції зникла інформація про помаранчеву революцію, повідомляє ІМК.
Відповідаючи на це питання в ході прес-конференції, він зазначив, що в підручнику, не повинно бути зайвої політизації, а предмет "історія" треба категорично розвести з предметом "політологія".
За словами Удода, постійно йде процес оновлення змісту освіти за напрямами. "На початку червня цього року Міністерством освіти була створена робоча група з підготовки нової редакції програми з пропедевтичного вступного курсу до історії України. У цю робочу групу увійшли методисти, автори підручників і програм, фахівці з історії України Інституту археології, педагогічного університету імені Драгоманова. У цих людей наукові ступені, і вони професійно займаються історією і методикою. У результаті підготовлена нова редакція програми з історії України для 5-го класу, і паралельно під цю програму підготовлено, затверджено і друкується нове видання підручника ", - сказав Удод.
При цьому він зазначив, що зміни, що відбулися в підручнику, в першу чергу, пов'язані з відображенням міжетнічних, міжнаціональних і міжрелігійних відносин. "В історії не може бути якогось смакування, перебільшення і акцентування уваги на міжетнічних відносинах і протистояннях, виходячи з толерантних принципів", - зауважив Удод.
Він також відзначив, що існує принцип, коли в підручниках з історії зображуються всі сучасні події, але закономірно, якщо раніше події присвячували 2-3 сторінки, то з плином часу, наприклад, через 5 років, цій події може приділятися 1 абзац або менше. Удод відзначив, що саме з цієї причини в підручнику з історії для 5-го класу не освітлюється "помаранчева революція" і немає детального фоторепортажу цих подій.
Відповідаючи на уточнююче питання, чи означає це, що через п'ять років інформація про обрання нинішнього Президента зникне з підручників з історії, експерт сказав: "Не зникне, але не буде деталізації. Підручники сучасної історії творяться за методом генералізації і підбору найбільш характерних фактів, явищ. У підручнику, який зараз видається, сучасній Україні відводиться один абзац. Там говориться, що існує сучасна Україна, про досягнення українців у спорті, культурі і т.д. Також показані всі наші Президенти, які обиралися народом з 1991 року, без усяких політичних і емоційних оцінок ".
Як повідомлялося, раніше міністр освіти і науки Дмитро Табачник виступив за розробку підручника з історії України, який не охоплюватиме події останніх 10 років (2000-2010 років).
Коментарі
169Онищенко сволочь и хамло,вспомните как он вел себя с украинским кореспонденткой, вот такое отношение его и ковсему украинскому вражина для Украины-однозначно!
То что шерстят производителей сыра это-очень даже хорошо,пусть на уши поставят, но заставят делать не из дряни африканской а из коровьего молока! Яркий пример того как Костюк (Наша Ряба) изъявил желание экспортировать мясо курици в европу, так еврокомиссары из его предприятий не вылазят проверяют все от яйца до курици,от земли до кормов. Я уверен что москали очень к нам не дружественны но их действия повлияют на качесство продукции от чего станет лучше только нам.
В інтересах України закрити імпорт білоруської сільгосппродукції, це звільнить ринок для наших виробників, особливо в умовах торговельної війни з РФ.
В інтересах простих українців вживати молочні продукти вироблені із молока,а не тубуватись про надприбутки олігархів.Візьми для прикладу закип"яти літрову банку справжнього молока(не з магазину),дай охолонути і добав кефірну закваску,залиши в теплі на добу.Потім скуштуй свій кефір і кефір з магазину.Ти зрозумієш якою гидотою годують людей.
панове!!!!! Український сир і молочні продукти що вироблені в Україні дійсно ГАВНО!!!!! ЦЕ знає кожен українець!!!!! СИР БІЛОРУСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА НАБАГАТО КРАЩИЙ!!!!!
Хто це сказав, що білоруські продукти якісні. Ці продукти ніколи не проходили перевірки в Україні, а частина й немала є контрабандою, тому і ціна трохи нижча.
Гнати кацапів із України, а українцям знайти нові ринки збуту, як це зробила Грузія і не переживає, що там Раіся варнякає.
Грузия нашла один рынок сбыта - Украина. В Европе грузинские вина никому не нужны
Якщо росіяни заставлять виробників, молочників не застосовувати у виробництві рослинні жири це піде лише на користь простим українцям.Подумай сам -де застосовуються ті тисячі тонн пальмової оліїї,які імпортуе Україна.А то все дивуемося чому на уроках фіз-ри помирають діти.
Россияне захотели приехать в Украину, чтобы на месте проверить качество сыра .... и сала.
Не понятно, почему в России самый дорогой сыр стоит дешевле, чем у нас самый дешевый? А в "житнице" Украине - хлеб дороже, чем в таежной России?
Онищенко не хороший дядька. Уже вошел в историю, как враг Украины. Кто еще хочет?
Пусть нехороший. Но если он заставит украинских "выробныкив" перестать выпускать и продавать дрянь - это на пользу украинцам. Пусть гнобит пожестче.