Ексклюзиви
Понеділок, 25 лютого 2008 16:24

Половина українців вважає, що відносини з Росією погіршуються (опитування)

Майже половина (49,1%) українців вважає, що відносини між Україною та Росією погіршуються.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, представлені на прес-конференції у Києві головою "Українського форуму", академіком НАНУ Володимиром Семиноженко.

Відповідальність за покращення відносин більшість (57,1%) українців покладають на владу.

Крім того, 62,4% опитаних вважають найефективнішою формою партнерства між Україною та Росією офіційні контакти.

Разом з тим, люди не вірять, що влада може здійснити позитивні зміни у цьому напрямку. Так, 40,7% опитаних вважають, що парламент і уряд можуть погіршити українсько-російське співробітництво як у економічній, так і в гуманітарній сферах, а 19,5% респондентів взагалі не чекають будь-яких кроків у цьому напрямку.

Проте 71,1% опитаних готові особисто підтримати громадянські ініціативи, спрямовані на розвиток українсько-російських відносин. Крім того, згідно з даними опитування, українці вважають, що двосторонні контакти громадських організацій є результативнішими (31,4%), ніж, наприклад, міжпартійні контакти (25%).

Загальноукраїнську соціологічне опитування було проведено компанією "Рейтинг плюс" 8-14 лютого 2008 року на замовлення "Українського форуму" у 26 регіонах України. Загалом було опитано 2600 громадян, похибка вибірки становить 2,6%.

Коментуючи результати дослідження, Семиноженко зазначив, що соціально-демографічний зріз опитаних продемонстрував, що у розвитку українсько-російських відносин, насамперед, зацікавлені представники середньої вікової групи (35-55 років), які мають вищу освіту та стабільний доход, а зовсім не пенсіонери, які ностальгують за СРСР, як зазвичай прийнято вважати.

Він повідомив, що результати дослідження обговорюватимуться 27 лютого у Москві в ході "Українсько-російського форуму" за участі провідних громадських та політичних діячів обох країн.

Зараз ви читаєте новину «Половина українців вважає, що відносини з Росією погіршуються (опитування)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20693
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода