Безініціативність уряду Миколи Азарова спричинила значне розчарування його діяльністю.
Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив політолог Олексій Якубін, повідомив кореспондент Gazeta.ua.
"Багато людей очікували, що у відносинах із Росією ситуація налагодиться. Так само і ситуація у зовнішній політиці загалом. Але цього не відбулося. Соціальні ініціативи з'явилися лише через два роки. Були адміністративна та економічні реформи, але соціальних ініціатив не було. Тому поки що уряд Азарова не є урядом населення або є урядом бізнесу", - сказав експерт.
За його словами, політика уряду Азарова стала менш прозорою та підкилимною.
"Усі політичні рішення в уряді вирішували за зачиненими дверима. Ми просто бачили результати - зміну низки міністрів. Але чому це сталося, суспільство губиться в здогадках. Зменшення інформації про внутрішню політику в уряді свідчить про зменшення прозорості демократії", - вважає політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіонали" шукатимуть 300 голосів, щоб зробитись доторканними
Якубін наголосив на безініціативності прем'єр-міністра, аргументуючи це тим, що усі реформи розроблялися в Адміністрації президента.
"Уряд став виконавчим органом, філіалом банкової. Усі реформи розроблялися там. Азаров тому й протримається на своїй посаді, бо виконує всі накази президента. Саме тому його (Азарова) політика є успішною", - зазначив експерт.
Серед позитиву фахівець назвав збільшення кількості робочих місць з високим рівнем заробітку. Але зростання економіки України, на його думку, було не заслугою Азарова та його уряду, а закономірним розвитком.
"Після такого падіння економіки, яке відбулося у 2008-2009 роках, логічно колись мало би бути підвищення. Те, що зростання економіки відбулося за Азарова, - це просто випадковий збіг. Тут вміння уряду керувати економічним блоком не вплинуло на зростання економіки", - резюмував Якубін.
Нагадаємо, 1 березня виповнилося 2 роки від дня формування уряду Азарова.
Коментарі
1