Політолог, професор Києво-Могилянської академії і науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Олексій Гарань презентував книгу "Від Брежнєва до Зеленського: дилеми українського політолога".
Презентація відбулася у четвер в Києві.
"Довго збирався почати писати ці спогади. Але, мабуть, символічно, що то був Великдень. Якраз завершив старі проєкти, подав нові, видалася вільна хвилина, і вирішив: годі відкладати. Та все одно запізнився, бо одні політичні події змінювалися іншими, а то й взагалі набували драматичного повороту. Коли наприкінці 2013 року наче вже й дописував останні рядки, почався Євромайдан, а потім війна - і справжня, і гібридно-інформаційна. І все довелося знову відкласти, аж до року 2020-го", - зізнається автор у книзі.
Про президента Володимира Зеленського політолог говорить:
"Коли Зеленський ішов до влади, ми чули від нього багато нісенітниці. Потім почався турборежим із порушенням законів, спробами монополізації влади і здавалося все пішло в іншому напрямку. Потім виявилося, що Росія - агресор, Радянський Союз несе відповідальність за початок Другої світової війни. Що не можна йти на компроміси з Путіним по Донбасу. Сама ситуація начебто почала лікувати Зеленського.
З одного боку є позитивні речі, як "Кримська платформа". З іншого - відбувається концентрація влади в руках "віце-президента" Єрмака, який впливає на Зеленського. І це не може не лякати"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зеленський зірвав якір, і ми пливемо. Але ніхто не вміє гребти" - Оксана Сироїд
"Безумовно теперішню владу критикувати треба, як і попередню. Але при цьому треба розуміти, що Росії вигідний слабкий український президент, незалежно від його прізвища, і силова дестабілізація у Києві. Опозиції і громадянському суспільству треба це розуміти. І коли говорять "От зараз може бути Майдан"... У 2013 році у нас не було війни, а зараз вона іде", - каже Олексій Гарань.
"Академічна політологія у нас все ще не розвинена. Сучасна політологія - це використання кількісних, математичних методів, статистики, соціології, економіки. У нас дуже часто політологи готуються без урахування цього. А особливо прикро, коли під маркою політологів виступають політтехнологи, або просто вважають - якщо людина говорить про політику щось, це політолог.
Раніше можна було говорити про футбол і погоду, зараз - "фахово" про політику і коронавірус", - каже науковець.
Книга видана за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.
Формування української нації і утвердження свободи слова є порівняно успішними сферами, де відбулися перетворення після проголошення незалежності України. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова
Коментарі