Радник голови Офіса президента Михайло Подоляк прокоментував заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що на переговорах Україна і РФ серед іншого обговорюють денацифікацію, статус російської мови і скасування санкцій.
Про це він сказав у коментарі "Інтерфакс Україна".
"Не вперше доводиться говорити про те, що між фактами й фантазіями у представників РФ занадто велика дистанція", - зазначив Подоляк.
Він наголосив, що, по-перше, жодного разу за столом переговорів не бачив Лаврова - ні очно, ні в онлайн форматі. Тому Подоляк висловив подив, як Лавров може коментувати те, "в чому не береш участь і що не бачиш зсередини процесу".
"По-друге,"денацифікацію й російську мову" російська армія цілком конкретно "обговорила" з українцями в Бучі, Гостомелі, Харкові, Волновасі і, звичайно ж, у Маріуполі. І всі відповідні висновки назавжди вписані в історію кров'ю невинних українських громадян", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лавров заявив, що Молдову "затягують в НАТО"
По-третє, Подоляк заявив, що "вже точно" в рамках переговорного процесу абсолютно не обговорюється проблематика глобальних міжнародних санкцій стосовно РФ.
"Оскільки досі не усунена причина для їхнього запровадження світовою спільнотою, а саме - окупація частини території України й віроломне порушення нашої територіальної цілісності та суверенітету. Ну і, зрозуміло, санкції не можуть обговорюватися з Україною без участі всіх інших країн, тому що запроваджував їх весь цивілізований світ у відповідь на абсолютну варварську поведінку Росії. І саме всім нашим партнерам разом з Україною вирішувати, коли і які рішення щодо санкцій приймати", - сказав він.
За словами радника керівника Офіса президента, тому він вже вкотре наполегливо рекомендує представникам РФ відмовитися від коментарів, які не є достовірними і скільки-небудь відповідними реальному перебігу переговорного процесу.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав нову мету війни в Україні - Москва хоче "звільнити світ від Заходу". Нібито Європа та США намагаються "придушити держави", які проводять самостійний курс у своїй внутрішній та зовнішній політиці.
Коментарі