Побиття журналістки Тетяни Чорновол, в першу чергу, б'є по діючій владі.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Цибулько.
Він зауважив, що швидкі спроби перекласти відповідальність опозиції на владу, а влади на опозицію виглядають не розумно і не гуманно.
"Звичайно, що в політичній боротьбі прийнято експлуатувати помилки одне одного. Але побиття журналіста це помилка цілої країни. Але, в першу чергу, це б'є по діючій владі", - сказав він.
На думку Цибулька говорити про нинішній випадок можна також з огляду на "сумний український досвід".
"В недалекому минулому була історія із загибеллю журналіста Георгія Гонгадзе. Ця історія одразу ізолювала президента Леоніда Кучму. Тоді побиття журналіста ізолювало українську владу. Тому постає питання чи може бути це вигідно Януковичу, коли в нього і без того велика недовіра з боку Європи після Вільнюського саміту", -зауважив політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Донецьку 8 журналістів ризикнули обуритися побиттям Тетяни Чорновол
"Є й інша паралель. Історія з "Кольчугами" (Оборонний український комплекс, який нібито було виявлено в Іраку — ред.). Тоді це ізолювало українську владу від Заходу. Це було катастрофою для неї. Очевидно, що побиття Чорновол вигідне стороні, яка зацікавлена обмежити контакти української влади з західним світом. Зважаючи на слабкі дії українських спецслужб, будь-який зловмисник на території України може чинити багато неприємних речей, які битимуть по владі", - додав він.
На думку Цибулька напад на Чорновол може додати "свіжу кров" у громадський спротив.
"Це без сумнівів. Українські громадяни і без того накручені. Економіка їх змушує йти на Майдан, щоб змусити владу припинити економічний терор. Окрім економічних влада зараз несе репутаційні збитки, які обмежують її у маневрі", - сказав він.
Коментарі
19