5 років тому, 8 грудня 2013 року, у Києві на бульварі Тараса Шевченка знесли перший пам'ятник Володимиру Леніну. Згодом пам'ятники радянському вождю впали в Харкові, Житомирі, Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську. Повалення пам'ятників назвали ленінопад.
На "вождя революції"накинули троси і повали на землю. Після повалення київського Леніна розбили кувалдами. Уламки забирали люди. Один із них народний депутат фракції "Свобода" Андрій Іллєнко приніс на сцену Євромайдану.
Найперший пам'ятник Леніну впав ще 1 липня 1990 року у місті Червоноград Львівської області. Тоді пам'ятники почали знімати Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. У 1991-му демонтували з площі Жовтневої революції, яка сьогодні має іншу назву - Майдан Незалежності. На місце "вождя революції" поставили монумент Незалежності України.
Сотні пам'ятників прибрали на заході в центрі країни. Перша хвиля демонтажу радянського минулого закінчилась у 90-х.
Сьогодні в Україні нараховують близько 70 пам'ятників "вождю". Близько 296 залишилось на окупованих територіях і в Криму. Найбільше ленінів впало у Дніпропетровській - 67 та Хмельницькій областях - 59.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли про долю "полеглих" Ленінів
Досі пам'ятники є в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях. 38, 24 і 23 відповідно.
9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. За цими законами перейменували Дніпро, Кропивницький та інші міста. З фасадів будівель прибрали радянські символи - серп і молот. МЗС Росії назвало українські закони - антиросійськими.
Коментарі
1