Ексклюзиви
середа, 29 серпня 2012 13:26

"Передвиборні програми не цікаві ні самим політикам, ні журналістам, ні експертам" — Фесенко

"Передвиборні програми не цікаві ні самим політикам, ні журналістам, ні експертам" — Фесенко
Для політиків програма - це лише обов'язковий елемент електоральної гри, вважає політолог

Політична програма партій пишеться не для виборців, бо ці програми не впливають на їхні вподобання. Про це на прес-конференції сказав політолог Володимир Фесенко.

"Передвиборні програми нецікаві ні самим політикам, ні журналістам, ні експертам. Хоча цільова аудиторія програм - не виборці. Для виборців їх не пишуть, бо вони їх не читають. Читають програми ті, хто аналізує виборчий процес", - вважає експерт.

Фесенко переконаний, що саме тому програми партій є беззмістовними. Він також наголосив, що програми не відіграють жодної суттєвої ролі на виборах.

"Водночас з програмами пов'язана ціла купа міфів. Частина громадянського суспільства переконана, що саме програма має бути зв'язком між партіями і людьми. Але реально виборець виходить з інших чинників", - додав політолог.

Він розповів, що за опитуваннями, 37% українців вважає, що саме передвиборна програма має впливати на вибір. Проте на запитання, що потрібно партії для перемоги, про програму згадують лише 30%. Також дві третини виборців кажуть, що їм вистачає інформації про партії. Однак на запитання, якщо не вистачає інформації, то якої саме, половина називають саме програми партій.

"Виборці знайомі не з програмами партії, а з меседжами, які вони споживають з передвиборних гасел. Ця сумна ситуація, але про це знають самі політики. Тому для них програма - це лише обов'язковий елемент електоральної гри", - наголосив Фесенко.

Зараз ви читаєте новину «"Передвиборні програми не цікаві ні самим політикам, ні журналістам, ні експертам" — Фесенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути