У листопаді 75% громадян позитивно ставилися до рішення президента України Володимира Зеленського вести переговори з російським керівником Володимиром Путіним, 59% схвалювали відведення військ від лінії розмежування, повідомляли соціологи Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології.
- Велика помилка, коли дивимося на результати лише одного соціологічного опитування. І робимо на цьому якісь системні висновки, - коментує Gazeta.ua опитування політолог Михайло Басараб.
"Впродовж п'яти років існує сталий показник — понад 60% українців або дві третини не сприймають того, що вимагає Росія. Через Мінські домовленості, "формулу Штайнмаєра". Не сприймають миру за будь-яку ціну, капітуляцію і поступки РФ.
Більшість вважають, що повертати під контроль України окупований Донбас треба на умовах до 2014 року — у статусі звичайних областей, без жодного "особливого статусу", як цього хоче Москва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півроку роботи президента Зеленського. Оцінки і прогнози
Всі українці не можуть бути експертами у питаннях війни, міжнародних переговорів. Неправильно брати за абсолют все те, що населення думає у даний конкретний момент. Для цього існують Верховна Рада, президент, яких обирають виборці та уповноважують ухвалювати кваліфіковані рішення. Тим більше у таких складних питаннях, як відсіч зовнішній збройній агресії, мирного врегулювання.
Керівництво держави має виходити зі своїх конституційних повноважень і обов'язків, національних інтересів. Політичну відповідальність несуть парламент і президент. Так працює представницька демократія.
Заява "кожен з нас президент", яку Зеленський виголошував на інавгурації - це дикий популізм і прямий шлях до анархії. Який підриває авторитет інституту президента. Влада на те і уповноважується громадянами, аби ухвалювати складні рішення у непрості часи. У суспільстві може створитися уявлення про те, що влада не контролює процеси, не розбирається, що треба робити. Наслідком можуть бути великі суспільні потрясіння, масштабне протистояння всередині країни. Коли будь-хто вважатиме, що має право на істину в останній інстанції", - каже Михайло Басараб.
Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним не говорив про теми нормандської зустрічі. Натомість обговорювали довгостроковий договорів з транзиту газу.
Коментарі