Україна не буде змінювати мовну статтю закону "Про освіту", однак може продовжити перехідний період деяких положень документа.
Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм.
"У питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не змінюватимемо сьому статтю закону "Про освіту". Сотні років Україна зазнавала русифікації, тому у питанні мови, питанні національної ідентичності ми не будемо йти ні на які поступки. Незнання української мови - це дискримінація українців і обмеження права на роботу, обмеження права на навчання і їхнє право мати перспективу у цій країні", - сказав Парубій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До навчання нацменшин варто використати два підходи - Гриневич
5 вересня Верховна Рада прийняла закон, який дав початок освітній реформі в Україні. У ньому визначають, що мовою викладання в усіх навчальних закладах є державна. 28 вересня Міністерство закордонних справ відправило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії. Поки що вона пропонує лише 1 правку до українського закону про освіту - продовжити перехідний період від 3 до 7 років.
Коментарі