Ексклюзиви
четвер, 04 квітня 2013 17:59

Спецтема: Демарш провладної більшості

Парламентське роздвоєння: більшість і опозиція проводили власні засідання

"Около 240-250 депутатов большинства пригласили меня на собрание депутатов, чтобы рассмотреть ситуацию, которая сложилась в парламенте, - говорить у четвер вранці спікер Володимир Рибак. Він стоїть за трибуною у холі біля свого кабінету у Верховній Раді перед чотирма десятками камер. - Не знаю, какие будут предложения. Может, самораспуститься или просить президента, чтобы распустил этот парламент".

Автор: Фото: УП
 

"Так коли і де буде засідання?", - вигукують журналісти.

Рибак не реагує. Розвертається і в супроводі охоронця виходить із приміщення. Він іде в комітети, що розташовані на вул. Банкова біля Адміністрації президента. Там у конференц-залі збирається близько 200 депутатів від Партії регіонів, Компартії та позафракційні. Рибак сідає за довгий дерев'яний стіл. По праву руку від нього - перший заступник Ігор Калетнік, по ліву - керівник "регіоналів" Олександр Єфремов. Журналістів до зали не пускають.

Пряму трансляцію веде парламентський телеканал "Рада". Рибак пропонує проголосувати за відкриття засідання Верховної Ради. Присутні піднімають руки. Спікер каже, що "за" - 244.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіони" починають антиконституційний переворот та правління хунти - "бютівець"

За трансляцією у кулуарах другого поверху Верховної Ради спостерігають депутати від опозиційних фракцій. Їхні колеги продовжують блокувати трибуну. Рибак зачитує заяви Олега Канівця, Віталія Немілостивого, Романа Стаднійчука й Ігоря Скосара про вихід із фракції "Батьківщина".

"Це брехня і провокації", - розмахує руками депутат із "Батьківщини" Сергій Пашинський і вибігає у двері, через які можна пройти до кабінетів керівництва парламенту.

За 5 хв. через них виходить керівник фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. У руках тримає три заяви - Немілостивого, Стаднійчука та Скосара. Останній написав її з помилками: "Я, Скосар І.Е., видкликаю раніще подани заяви щодо виходу із фракції "Батьківщіна".

Автор: Фото: УП
 

"Вони їх вкотре переписали, що залишаються у фракції "Батьківщина". Рибак, як завжди, збрехав, - показує на камери заяви Яценюк. - Про Канівця спитайте у Гриценка. Я його не можу знайти".

"Як ви розцінюєте те, що "регіонали" проводять виїзне засідання?", - перепитують його.

"Згідно з Конституцією та рішенням Конституційного Суду, засідання Верховної Ради можуть проходити виключно у сесійній залі. Зараз ми бачимо спробу конституційного перевороту, - відказує нардеп. - А "регіонали" можуть переїхати навіть у Межигір'я. Зібратися там чоловік 10-15, за щось голосувати. Там одразу будуть підписувати якісь незрозумілі акти. Їхня сьогоднішня акція - це прояв безсилля і слабкості. Там можуть бути прийняті будь-які рішення - меню фуршету, яку вони машину нову для себе купують, порахують гроші, які вони вкрали за останні три роки".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція розпочала своє засідання у Верховній Раді

Яценюк заходить до сесійної зали. Тут віце-спікер, "свободівець" Руслан Кошулинський відкриває засідання опозиційних фракцій. На ньому присутні позафракційні депутати Олесь Доній, Сергій Міщенко, Віктор Балога, Петро Порошенко.

Кошулинський говорить голосно, бо мікрофони у залі вимкнені. По черзі виступають Арсеній Яценюк, "ударівець" Віталій Ковальчук та лідер "Свободи" Олег Тягнибок. Останній каже, що опозиція закликає в суботу киян вийти на акцію протесту проти дій влади. Зал аплодує.

Автор: Фото: УП
 

Віце-спікер запрошує до слова позафракційного Олеся Донія. Той стає за трибуну.

"Має бути відповідальність тих, хто брав у списки "тушок", - підвищує голос Доній.

"На Банкову!", - кричать "свободівці".

Доній продовжує говорити, але його не чутно через гомін опозиціонерів. Депутат ще 2 хвилини щось викрикує і йде на місце.

Засідання триває годину. Більшість депутатів виходять із зали. Дехто спускається у підвал до їдальні.

Автор: Фото: УП
 

"Так що з Канівцем?", - обступають журналісти Анатолія Гриценка, який швидко йде кулуарами.

"Канівець залишається в опозиції, він не буде "тушкою" і не піде на Банкову, - червоніє той. - Він вийшов із причин кампанії по його дискредитації, яка була розгорнута окремими депутатами "Батьківщини". Неодноразово звертався до керівництва фракції, у тому числі письмово, аби кампанія була зупинена. Він попереджав, що якщо цього не станеться, то вийде з фракції, яка до нього ставиться вороже".

По обіді Стаднійчук та Немілостивий приходять на засідання провладної більшості. Тут оголошують, що вийдуть із "Батьківщини", коли парламент запрацює. Присутні ухвалюють рішення щодо євроінтеграційних законопроектів, вирішують повернути уряду антикорупційний закон. О 15.00 розходяться.

Зараз ви читаєте новину «Парламентське роздвоєння: більшість і опозиція проводили власні засідання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

27

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути