Опозиція не поступиться питанням київських виборів.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат від фракції УДАР Павло Розенко.
Говорячи про те, чи можливо опозиції і більшості домовитися щодо розблокування парламенту, нардеп зауважив, що це можливо лише після вирішення кількох питань, зокрема питанню щодо призначення дати виборів у Києві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вашингтоні Януковича закликали відновити нормальну роботу Ради
"Ми ж жодних додаткових чи неконституційних умов не висуваємо. Є абсолютно чітка логіка в діях опозиції щодо сучасної політичної ситуації. Перш за все, ми повинні закінчити питання з виборами мера Києва і київської міської ради", - запевнив парламентар.
Розенко додав: "Це питання до кінця не розглянуто, воно розглянуто не в повному обсязі і рішення по ньому не прийнято. Хоча це ж конституційний обов'язок Верховної Ради — призначити вибори. Це не бажання Верховної Ради — призначати, чи ні. Це обов'язок".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найбільші фашисти в Україні – це Партія регіонів, яка узурпує владу" – "свободівець"
"Півтора роки Київ живе без легітимного мера. У травні закінчуються повноваження київської міської ради. Значить, Верховна Рада зобов'язана це робити. Ми готові сідати, виписувати юридичні форми щодо того, які це будуть вибори: чергові чи позачергові, поговорити про дату. Якщо у нас вже по закону не виходить призначити вибори на друге червня, так значить давайте на 9 червня. Це не є проблемою. Проблема в одному — рішення Верховної Ради про вибори у місті Києві має бути ухвалено. А технологію ми готові сідати і обговорювати", - підкреслив він.
Водночас, нардеп зауважив, що подання "регіоналів" до Конституційного суду щодо цього питання є намаганням лише затягнути час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Припинення повноважень Ради через референдум неможливе – радник президента
"Очевидно, що вони хочуть затягнути час і створити правову колізію. І можливо, навіть, прорепетирувати 2015 рік, коли замість свого права і зобов'язання призначити президентські вибори, хтось звернеться за тлумаченням у Конституційний суд і він буде вирішувати, коли призначати вибори: у 2015 році, чи 2017, чи взагалі їх не проводити. Тому звернення до КС — це затягування часу і небезпечний прецедент, який ми не повинні допускати. Тому, очевидно, що ми не повинні орієнтуватися на рішення Конституційного суду, а повинні керуватися нормами Конституції і законами України про місцеве самоврядування", - зауважив Розенко.
Коментарі
10