Опозиція, ініціюючи відставку уряду, добивається політичної дестабілізації і відсутності легітимного уряду.
Таку думку висловив політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко у коментарі для УКРІНФОРМу.
"Управлінські проблеми, політична нестабільність, послаблення влади - безумовно, в інтересах опозиції. Вони добиваються саме цього ефекту: політичної дестабілізації і відсутності легітимного уряду", - сказав Фесенко.
За його словами, у спробах відправити уряд у відставку нема нічого дивного: "опозиція має, як мінімум, демонструвати боротьбу із владою, інакше яка ж вона опозиція".
Він наголосив при цьому, що в даному випадку мета опозиції полягає не в тому, щоб поміняти уряд на свій - за умов президентсько-парламентської системи це неможливо.
"Мета опозиції, по-перше, це демонстрація своєї опозиційності - якщо ми проти уряду і вимагаємо його відставки, значить, ми реальна опозиція. По-друге, це головна, стратегічна мета - повалення уряду", - сказав політолог.
На його думку, якщо це вдасться, безумовно, це, хоча б частково, але дестабілізує політичну ситуацію.
"Не буде легітимного уряду, а відповідно дії влади, у тому числі на міжнародній арені, будуть обмежені (уряд, який не має легітимних повноважень не зможе підписувати міжурядові угоди)", - сказав він.
Втім, за словами експерта, на досягнення такої мети шансів не дуже багато. "Результат залежатиме від того, чи підтримають опозицію комуністи і абсолютна більшість позафракційних депутатів", - сказав він, додаючи, що це можливо лише теоретично.
"Комуністи мають демонструвати свою хоча б напівопозиційність, тож я не виключаю, що вони можуть віддати частину своїх голосів за такий проект постанови опозиції плюс частина позафракційних депутатів може проголосувати, тобто, може бути 200 з гаком депутатів, але набрати 226 голосів буде важко" ,- вважає Фесенко.
Говорячи про діяльність нинішнього Кабінету Міністрів, політолог зазначив, що уряду вдалося вирішити головне завдання: фінансова і макроекономічна стабільність.
"За умов викликів кризи це важливо не лише для уряду, чи для Азарова - це важливо для країни. Ми бачимо, що зараз відбувається в Європі, і загальносвітова ситуація дуже нестійка, тому утримання стабільності можна вважати досягненням", - сказав експерт.
Фесенко додав, що за останніми соціологічними опитуваннями, зокрема, Центру Разумкова, рейтинги Азарова є досить стабільними, а підтримка діяльності уряду навіть зросла.
"Звичайно, розкол у суспільстві по відношенню до влади існує, і значна частина суспільства критично ставиться до дій нинішньої влади, зокрема, і до уряду, але уряд утримує рівень підтримки своєї діяльності, а це означає, що ті люди, які голосували за правлячу партію, підтримують діяльність уряду",- сказав політолог.
Коментарі
1