Ексклюзиви
Понеділок, 22 вересня 2008 17:09

Одеса-Броди не має принципового значення для Європи - експерт

Нафтопровід "Одеса-Броди" не має принципового значення для забезпечення енергетичної безпеки Європи.

Про це сьогодні на прес-конференції в Москві сказав колишній виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства, незалежний експерт Клод Манділь.

"Я вважаю, що рішення про те, інвестувати в нафтову галузь чи ні, повинні приймати самі оператори нафторинку. Відповідно, якщо українські, польські оператори вважають, що інвестиції в нафтопровід "Одеса-Броди" мають доцільність і сенс - добре, якщо вони вирішать інакше - це також добре. З огляду на енергетичну безпеку Європи - це питання не має принципового значення", - сказав Манділь.

Він наголосив, що загалом питання нафтобезпеки Європи стоїть набагато менш гостро, ніж безпека у сфері газового і електрозабезпечення.

Експерт пояснив, що організувати транспортування нафти набагато легше, ніж транспортування газу і електроенергії.

Нафтотранспортний проект "Одеса-Броди" задумувався з метою диверсифікації постачань нафти на українські НПЗ і розвиток транзитних можливостей країни. Будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" завершили в травні 2002 року. Магістраль має довжину 674 км., діаметр труби - 1020 мм. Потужність першої черги нафтопроводу і терміналу становить 9-14 млн. тонн на рік.

Нафтопровід "Одеса-Броди" планувалося використовувати для прокачування каспійської нафти до Європи. Україна впродовж двох років з моменту спорудження безуспішно намагалася домовитись про транспортування каспійської нафти по ньому в прямому напрямку. Не одержавши конкретних пропозицій з боку компаній, уряд України наприкінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсному напрямку.

Таким чином, з моменту спорудження нафтопровід використовується в реверсному напрямку, що передбачає транспортування російської нафти з міста Броди до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Одеса-Броди не має принципового значення для Європи - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17796
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода