пʼятниця, 12 лютого 2021 19:48

Про санкції проти Януковича треба питати з Порошенка

Про санкції проти Януковича треба питати з Порошенка
ЄС запровадив санкції проти режиму Януковича у березні 2014 року і з того часу щороку їх оновлював. Кілька чиновників уже добилися скасування обмежувальних заходів. Фото: УНІАН

Віктор Янукович і його оточення не відкрутилися б від санкцій, якби Україна вирішила всі правові питання у 2014 році. Тоді президентом був Петро Порошенко, тому питати про загрозу зняття санкцій треба в нього.

Також варто було ухвалити закон про антиукраїнську діяльність. Це ще може зробити теперішня влада, розповідає в коментарі Gazeta.ua політолог Віталій Бала.

"5 років президентом був Порошенко. Міг усі ці питання вирішити. При всій моїй нелюбові до Зеленського, це питання не до нього. Це не його політична гиря. Це мали вирішити за попередньої влади. Якби все зробили, Зеленський міг і не виграти вибори", - сказав експерт.

Коли Януковичу і його оточенню висунули звинувачення, їх треба було довести до логічного завершення, вважає Бала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський не виконав обіцянку - чому ЄС може зняти санкції із сина Януковича

"З початку 2014-го потрібно було ухвалити закон про антиукраїнську діяльність. За цим законом, вони як мінімум були б під санкціями України. Можливо, були б заарештовані. Порошенко цього не зробив. Не знаю, чи нинішня влада зробить. У законі мають бути прописані чіткі норми. Якщо вони порушені, повинні бути рішення судів про арешти", - зазначив він.

У Європейському союзі розглядають можливість зняти санкції з Олександра Януковича, сина позбавленого звання президента Віктора Януковича. А також з колишнього першого віцепрем'єра та ексголови Національного банку Сергія Арбузова, з колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка та з ексміністра освіти Дмитра Табачника.

Зараз ви читаєте новину «Про санкції проти Януковича треба питати з Порошенка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути