Трудовий кодекс перед вступом у дію буде рік випробовуватися.
Про це в ефірі телеканалу ICTV сказав народний депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий.
"Сьогодні Федерація профспілок підтримує Трудовий кодекс. Вони чудово розуміють: ті хто сьогодні критикують — грають на руку роботодавцям, - підкреслив він. - Сьогодні трудовим законодавством незадоволені профспілки, незадоволені роботодавці і незадоволена держава, значить трудовий кодекс треба приймати, бо якщо одна зі сторін була б задоволена, то це був би не компроміс".
"Регіонал" також наголосив, що необхідно випробувати новий кодекс, аби перевірити, чи ефективний він.
"Ми ж в перехідних положеннях писали: рік дається. Він не вступить в дію, він буде рік вивчатися, пристосовуватися", - розповів нардеп.
Сухий також заперечив, що новий Трудовий кодекс значно зменшує права працівників. Зокрема він наголосив, що у законопроекті немає положення про перехід на 12-годинний робочий день, чим лякає опозиція.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий Трудовий кодекс узаконює рабство - Семенюк-Самсоненко
"Стаття 50 КЗоТ: норма тривалості робочого часу — 40 годин на тиждень. Водночас, 131 стаття проекту кодексу встановлює 40 годин на тиждень, і 8 годин на день. Понаднормові: стаття 62 нинішнього КЗоТу каже, що у випадках, коли є потреба виробництва, то може бути більший час, ніж 8 за згодою профспілок і письмовою згодою найманого працівника. Така сама стаття є і у Трудовому кодексі", - розповів нардеп.
Він також заперечив те, що у новому кодексі прописано необов'язковість укладання трудового договору: "У КЗоТі прописано, що договір може бути укладено не обов'язково у письмовій формі, а ми записали, що "письмова форма трудової угоди визначається обов'язковою".
Те саме стосується і інших положень, які критикує опозиція, підкреслив Сухий.
Коментарі
4