У Харківській області після призначення нового прокурора Олександра Фільчакова проводиться активна робота з виявлення корумпованих чиновників, завдяки чому, за останній тиждень вдалося виявити кілька корупційних схем.
Зокрема, органи прокуратури Харківської області вручили підозри ще чотирьом керівникам одного з департаментів Харківської міської ради про розтрату майна територіальної громади.
Йдеться про махінації з ремонтом доріг. Минулого тижня стало відомо, що керівники одного з департаментів міської ради Харкова підозрюються в розтраті 5,3 млн гривень при закупівлі асфальту. Але після того, як спливли нові факти і підозрювані, сума збитку збільшилася і вже перевищує 6 млн грн.
Порушено кримінальну справу за статтею "розтрата майна в особливо великих розмірах". Чиновникам загрожує тюремний термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Крім цього, обласна прокуратура повідомила про підозру одному з керівників Держгеокадастру в Харківській області за фактом зловживання службовим становищем.
З'ясувалося, що кілька років тому чиновник незаконно передав в оренду фермерському господарству земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею майже 25 га і вартістю 545 000 грн.
У разі підтвердження провини, він може отримати від 3 до 6 років в'язниці зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ще один корупційний випадок виявився також пов'язаний з місцевим управлінням Держгеокадастру.
Прокуратура Харківської області розпочала кримінальне провадження за фактами незаконного відчуження земель природно-заповідного фонду, що знаходяться в межах ландшафтного парку "Великобурлуцький степ".
"Встановлено, що посадовими особами ДУ Держгеокадастру в Харківській області та Великобурлуцької районної державної адміністрації були передані у власність і довгострокову оренду землі, що відносяться до категорії земель природно-заповідного фонду", - розповів прокурор Харківської області Олександр Фільчаков.
Як стало відомо, протягом 2018-2019 років чиновники Держгеокадастру змінили цільове призначення земельних ділянок парку площею 312 га з земель природно-заповідного фонду на землі сільськогосподарського призначення. Частина земель встигли "безкоштовно" передати приватним особам і планували так само вчинити з рештою.
Крім цього, посадові особи Великобурлуцької районної державної адміністрації в 2002-2006 роках безкоштовно передали в приватну власність 38 га земель природно-заповідного фонду. Вони також незаконно передали в користування терміном на 49 років два водних об'єкта заповідника.
Загальна вартість незаконно відчужених земель становить близько 300 млн грн.
Порушено кримінальну справу, підозрюваним пред'явлені позови і готується скасування незаконних рішень чиновників.
Нагадаємо, Олександр Фільчаков був призначений на посаду прокурора Харківської області 1 жовтня. Під його керівництвом відомство вже встигло провести ряд гучних затримань, зокрема пов'язаних зі знищенням в регіоні природних ресурсів.
Коментарі