Ексклюзиви
Четвер, 02 жовтня 2008 09:43

Новий договір на поставку газу буде вигідний лише "Газпрому"

Новий договір на поставку газу буде вигідний лише "Газпрому"
До російсько-українських переговорів у Москві 2 жовтня підготовлені документи, у яких декларуються перехід на прямі постачання газу від "Газпрому" "Нафтогазу" і початок співпраці сторін із реекспорту вуглеводнів у Європу.

В обмін на це, як пише "Комерсант-Україна" у четвер, Україна повинна буде погодитися на перехід до ринкового ціноутворення і визнати борг у розмірі $1,8 млрд.

За інформацією видання, у ході переговорів прем"єрів України і Росії планується розглянути і, можливо, підписати два документи: "Меморандум між урядом Російської Федерації і Кабінетом міністрів України про співпрацю у газовій сфері" і "Угоду про основні умови подальшого розвитку відносин у газовій сфері".

Посилаючись на текст проектів цих документів, газета зазначає, що перший із них – більш загальний. Відповідно до нього, сторони відмовляються від будь-яких газових посередників і переходять на прямі відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Також "Нафтогаз" отримує право реекспорту газу в країни Євросоюзу разом із "Газпромом". Сторони зобов"язуються забезпечувати безперебійні постачання споживачам.

"Така угода дуже вигідна прем"єр-міністру. По суті, вона характеризує пані Тимошенко як вмілого і сильного переговорника", - говорить член комітету Верховної Ради із ПЕК Олег Зарубінський.

Другий документ містить низку положень, які вигідні лише "Газпрому", відзначає видання.

Відповідно до проекту, сторони повинні будуть установлювати ціни не на договірних, а на ринкових умовах. Для України має бути введений понижуючий коефіцієнт до ціни газу в Європі, що фактично прив"язує її до біржових котирувань нафти.

Крім того, "Нафтогаз" зобов"язується в найкоротший термін розплатитися по всіх боргах, що накопичилися в ході постачань в Україну у 2008 році. Йдеться про погашення сумарного боргу "РосУкрЕнерго" і "УкрГаз-Енерго" у розмірі $1,8 млрд через купівлю прав вимоги боргу в "Газпрому".

НАК "Нафтогаз України" також зобов"язується повернути "Газпрому" 11 млрд куб. м. відібраного з ПСГ, але неоплаченого газу, а у випадку, якщо вона цього не зробить, російський монополіст одержить право недопостачити цей обсяг у наступному році.

Спільний реекспорт газу, про який йдеться в проекті меморандуму, насправді є не більш ніж його продажем НАК "Газпромекспорту" на кордоні України.

Проект угоди також передбачає, що "Нафтогаз" зобов"язується сприяти "Газпрому" у купівлі активів на території України і сприяти афілірованій із "Газпромом" "РосУкрЕнерго" у купівлі українських газорозподільних активів (облгазів) і крім цього максимально сприяння "дочці" "Газпрому" – "Газпром збут Україна" – у роботі на внутрішньому ринку у 2009 році.

У прес-службі НАК "Нафтогаз України" підготовлену угода в середу коментувати відмовилися.

Зараз ви читаєте новину «Новий договір на поставку газу буде вигідний лише "Газпрому"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 13602
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода