Фальсифікації на виборах не вигідні ані владі, ані опозиції.
Про це на прес-конференції в Києві сказав соціолог Євген Копатько.
Він зазначив, що зараз на округах балотуються до десятка, а то й кілька десятків кандидатів: "Прохідний бал - вище ніж в елітний вуз - 13-14 осіб на місце в середньому по країні".
Саме тому, впевнений експерт, кандидати будуть контролювати один одного і це запобіжить масовим фальсифікаціям виборів.
"Якщо є три кандидати, у яких є ресурси, то вони взаємоврівноважені. Один з факторів, який нівелює можливі ризики, - це взаємний контроль учасників політичного процесу", - зазначив він.
Копатько впевнений, що фальсифікації на виборах зараз не вигідні ані владі, ані опозиції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров: опозиція заважає владі провести вибори без фальсифікацій
"Опозиції не вигідно, тому що у неї є шанс на перемогу. Тому що перше, що вони зробили, з того, що від них очікували люди - об'єдналися. Тепер від них чекають, що вони будуть узгоджено діяти по мажоритарних округах. Є запит на те, щоб вибори пройшли чесно, тому що у них є шанс на перемогу", - пояснив соціолог.
Для влади чесні вибори вигідні тим, що на неї чиниться сильний тиск з боку міжнародного співтовариства.
"Дуже сильний тиск чиниться на владу з боку Заходу щодо судових справ, переслідування опозиції. Влада подвійно зацікавлена ??сьогодні в чесності виборів", - зазначив він.
Копатько додав: "Начебто всі зацікавлені у чесності виборів, існує механізм взаємного контролю. Але які будуть ризики фальсифікацій на місцях - складно сказати".
Коментарі
13