У 423 народних депутатів загалом 3 тис. 910 помічників. Про це повідомляє портал "Слово і діло"
Помічники можуть працювати за трудовим договором, сумісництвом або на громадських засадах.
Найбільше помічників собі найняли Віктор Чорний з ОПЗЖ і Сергій Шахов з групи "Довіра" – по 30. У Чорного 4 помічників працюють за трудовим договором, решта – на громадських засадах. У Шахова за трудовим договором - 2 консультантів.
По 28 помічників у Юрія Павленка (ОПЗЖ), Анатолія Драбовського і Юлії Овчинникової ("Слуга народу"). У Вадима Івченка з "Батьківщини" - 27 помічників, по 26 у Сергія Мандзія ("Слуга народу") і Віктора Медведчука (ОПЗЖ). На "слугу народу" Андрія Клочка працює 25.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти розповіли, як низка нардепів пов'язані з Коломойським
У Миколи Галушки ("Слуга народу"), Олександра Фельдмана (ОПЗЖ), Миколи Волинця, Сергія Соболєва ("Батьківщина"), Михайла Бондаря ("Європейська солідарність") і Олександра Гереги ("За майбутнє") по 24 консультанти.
Узагалі без помічників працюють тільки 3 депутатів: Микола Сольський зі "Слуги народу", Петро Порошенко і Мустафа Джемілєв ("Європейська солідарність").
Верховна Рада ухвалила кілька змін, які стосуються роботи помічників депутатів, нагадує портал.
Більше не можна брати на таку роботу родичів і близьких (чоловік, дружина, діти, батьки і ще близько 30 категорій). Помічником на громадських засадах може працювати людина без вищої освіти. Для тих, хто наймається за трудовим договором, вимога про освіту збережена.
У Верховній Раді 9-го скликання працюють 423 народні депутати. 246 - представники фракції "Слуги народу", 44 - ОПЗЖ, 27 - "Європейської солідарності", 24 - "Батьківщини", 20 - "Голосу", 24 - групи "Партія "За майбутнє", 20 - "Довіри". Роботу почали 29 серпня 2019-го.
Коментарі