Міністри оборони країн НАТО наступного тижня зберуться для перегляду багаторічної політики відносин з РФ.
Альянс зараз працює над розробкою нової стратегії щодо Росії, щоб визначити майбутнє співпраці в умовах поточної геополітичної ситуації, повідомляє Politico з посиланням на високопоставленого представника уряду США.
Остаточного проеєту ще немає, альянс збирає думки всіх 32 країн-учасниць, щоб просувати дебати про майбутні дії.
Всередині НАТО існують розбіжності. Деякі країни побоюються, що занадто агресивна нова стратегія може викликати дестабілізацію в Росії. Крім того, особлива увага приділяється позиціям Угорщини та Словаччини - двох членів НАТО, які продовжують підтримувати зв'язки з Кремлем, незважаючи на позицію більшості країн альянсу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захиститися від Трампа: аналітики пропонують створити "банк НАТО"
Відносини між НАТО і Росією значно погіршилися від початку повномасштабної війни в Україні, а сам альянс назвав Росію "найзначнішою і прямою загрозою безпеці союзників". РФ продовжує вважати розширення НАТО на схід екзистенційною загрозою для себе.
Рада Росія-НАТО, створена для обговорення питань безпеки та співробітництва, не збиралася з 2022 року, а відносини між альянсом і Росією лише погіршувалися.
Незважаючи на посилення риторики, НАТО досі зберігає дію "Основоположного акта" з Росією, підписаного 1997 року. У цьому документі йдеться про прагнення сторін до створення стабільної та мирної Європи.
Північноатлантичний альянс у сучасних геополітичних умовах повертається до первинного завдання, заради якого створювався, - стримування та оборони від загрози зі Сходу, насамперед з боку Російської Федерації, заявив президент Фінляндії Александр Стубб.
Коментарі