Доповідь парламентської асамблеї НАТО не стала несподіваною для України.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав науковий директор Інститут Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.
"Ця доповідь базується на вже озвучених попередніх висновках міжнародних організацій щодо розвитку демократичних процесів в Україні. Навряд чи можна говорити, що там щось принципово нове чи неочікуване", - зауважив експерт.
"НАТО лише підтверджує, що для цієї організації є важливим фактор дотримання демократії, громадянських свобод, верховенства права в кожній країні, яка прагне близьких відносин з Альянсом і з якими Альянс підтримує тісні взаємини. Якщо НАТО на це звертає увагу, значить, що на ці процеси просто не можна не зважати", - додав Олександр Сушко.
Також експерт зазначив, що не вважає таку доповідь втручанням у внутрішні справи країни:"Відносини між Україною та НАТО розвиваються в рамках річних національних програм. У них міститься перелік тих зобов'язань України щодо питань, про які і йдеться у доповіді. НАТО не вимагає в України нічого такого, чого сама Україна не обіцяла робити. Якщо подивитися річну програму на 2011 рік, нещодавно затверджену, а також попередню, - там містяться чіткі зобов'язання нашої держави. Якщо щось із цього не виконується чи не повністю виконується, є цілком законні підстави звертати на це увагу."
Експерт також підкреслив, що доповідь є лише думкою Парламентської асамблеї НАТО і не виражає позиції Альянсу.
Напередодні було оприлюднено доповідь Парламентської асамблеї НАТО стосовно ситуації в Україні. В ній, зокрема висловлюється стривоженість кримінальними справами проти представників опозиції. Крім того, представники Альянсу висловили занепокоєння діяльністю партії "Свобода".
Коментарі
4