Думки про економічну кризу, виявляється, хвилюють не тільки пересічних громадян, але і народних обранців. У вівторок, 18 листопада, Партія регіонів зареєструвала проект закону України "Про оплату праці вищих посадових осіб на період виходу країни із кризи". І звичайно ж, урізати на час кризи зарплату пропонують насамперед прем"єр-міністрові Юлії Тимошенко.
Самі БЮТівці не проти і готові голосувати за таке рішення, але за умови, що буде обмежений дохід і нардепів, і навіть самого Гаранта. "Потрібно урізати зарплату всім чиновникам, починаючи з самого верху", - сказав парламентарій із БЮТ Володимир Яворівський.
На його думку, депутати не приймуть цей проект закону: "Це смішно і примітивно, щоб парламент опустився до того, щоб одній Юлії Тимошенко урізати зарплату. Я думаю, за це ніхто не проголосує".
Яворівський вважає, що і на утриманні парламенту можна заощадити: "Зараз потрібно відкласти ідею про будівництво нового корпусу для ВРУ, скасувати пільги для народних депутатів і взагалі урізати витрати. Якщо вже Президент замахнувся на своїх вірнопідданих, то чому у парламенті не можна також скоротити штат співробітників?!"
Нардеп упевнений, що якщо і "затягувати паски", то всім "без розбору".
У свою чергу, нардеп із КПУ Олександр Голуб переконаний, що у першу чергу треба радикально скоротити утримання органів влади - Секретаріату Президента, Кабміну і ВРУ. "Заробітна плата вищих чиновників у цьому разі має бути тільки одним із незначних кроків. Я вважаю, у даному випадку повинні усі "затягнути паски", - пояснив він.
Солідарний зі своїм колегою по парламенту і народний депутат із НУ-НС Олесь Доній: "Варто було б переглянути "роздуті" витрати на державні структури – на Кабмін, на Секретаріат, на парламент, які зараз запропоновані у проекті бюджету на 2009 рік".
За його словами, скорочення витрат має бути комплексним, а не "популістським, направленим проти якогось одного політика".
Доній висловив припущення, що якщо урізати зарплату депутатам, то багато з них, хто займається бізнесом, цього не помітить. "А депутати, які живуть на одну свою зарплату, будуть змушені шукати додаткові прибутки. Тобто розглянути це питання можна, але чи є у цьому доцільність – я особисто сумніваюся", - підкреслив парламентарій.
Чи зможуть у цьому питанні наші "народні" піти далі слів – покаже час. Хоча всі чудово пам"ятають епопею зі скасуванням депутатської недоторканності та пільг. Як казав перший Президент України Леонід Кравчук: "Маємо те, що маємо". Робімо висновки, панове, закликає ForUm.
Коментарі