Глава СБУ Валентин Наливайченко займатиме нейтральну позицію між прем"єром і президентом, щоб потім перейти на сторону переможця.
Таку думку висловив глава правління Центра прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Я сподіваюся, що, по-перше, призначення допоможе зняти, хоча б частково, ту напругу, яка виникла останнім часом навколо дій СБУ в "Нафтогазі України" і "Укртрансгазі". Можливо, це допоможе зняти зайву політизацію в діях СБУ, що спостерігається останнім часом".
Політолог вважає, що голосування за Наливайченка було не випадковим, "що в прем"єра є якісь домовленості з Наливайченком, або є впевненість, що Наливайченко не буде діяти так, як діяв Хорошковський".
У той же час Фесенко не виключає, що боротьба за Наливайчена між президентом і прем"єром продовжиться, а "сам Наливайченко, як це вже робили його попередники, швидше за все, по образу і подобі дій Генпрокуратури, спробує тримати якийсь нейтралітет для того, щоб потім перейти на сторону переможця".
Він не виключив і повний перехід Наливайченка в орбіту впливу прем"єр-міністра.
"Звичайно, повний перехід можливий, але в нього все-таки немає такої явної залежності від Тимошенко. Крім того, Тимошенко не потрібен Наливайченко, адже якщо зараз Наливайченко продемонструє, що він вже в орбіті Тимошенко, то завтра президент зробить подання на його зняття з цієї посади", - думає Фесенко.
На уточнююче питання журналіста, чи можливий тоді сценарій, що парламент просто не підтримає подібне подання Ющенка, Фесенко відреагував: "Теж можливий варіант. Але тут уже президент може вести свою гру".
"Він може, наприклад, подати кандидатуру, яка буде відповідати інтересам Партії регіонів. Тому, думаю, що оптимальний варіант для Наливайченка - зберігати нейтралітет", - вважає політолог.
Сьогодні Верховна Рада призначила Валентина Наливайченка головою Служби Безпеки України.
За таке рішення проголосувало 230 депутатів, зокрема, 149 БЮТівців, 61 НУ-Нсівець, 20 депутатів з Блоку Литвина.
Більша частина кар"єри Валентина Наливайченко пов"язана з роботою дипломатом, на якій він дослужився до рангу Надзвичайного і Повноважного Посланника першого класу.
29 травня 2006-го несподівано для багатьох Ющенко пересадив його в крісло першого замголови Служби безпеки України.
Через півроку, 22 грудня, Президент звільняє главу СБУ Ігоря Дріжчаного.
З моменту відставки Дріжчаного функції глави СБУ з приставкою "в.о." виконує Наливайченко.
За матеріалами: Ліга.net, Gazeta.ua.
Коментарі