Ексклюзиви
Субота, 25 жовтня 2008 12:42

Нацрада спростовує заяви політиків про "винищення російської мови в Україні"

Нацрада спростовує заяви політиків про "винищення російської мови в Україні"

Заяви про упереджене ставлення Нацради з питань телерадіомовлення до російської мови та російських телепрограм поширюються політиками, котрі прагнуть підвищити свій авторитет за рахунок дій Нацради.

Про це заявив перший заступник голови Нацради з питань телерадіомовлення Ігор Курус.

За його словами, немає підстав говорити про "винищення російської мови в Україні", оскільки 65 із 83 іноземних телепрограм, рекомендованих Нацрадою для ретрансляції, — російськомовні.

"Для порівняння: сьогодні у кабельних мережах України загалом ретранслюється 155 іноземних та близько 90 українських програм", — повідомив він.

Стосовно заборони показу телепрограм чиновник розповів, що до переліку рекомендованих програм "поки що не потрапили ще 45 російських програм, а також 3 китайських, 2 білоруські, 3 англійських та по 1 телеканалу з Франції, Польщі, США, Грузії, Вірменії, Канади, Кореї та інших країн".

"Ці канали не потрапили до переліку з різних причин. Одні через те, що містять досить відверті еротичні сцени, тобто мають ознаки порушення статті 7 Європейської конвенції; інші — містять рекламу, яка не відповідає законодавчо встановленим принципам; треті — через банальну відсутність договорів із правовласниками на право ретрансляції в Україні", — пояснив Курус.

Він також звернувся до всіх зацікавлених осіб із проханням знизити емоційну напругу навколо питань ретрансляції, оскільки політизація цих питань здатна зменшити можливості для їх врегулювання фахівцями.

"Ми не хочемо обмежувати наших громадян у доступі до інформації, але й не можемо допустити поширення в Україні контрабандних телепрограм, від чого потерпають вітчизняні телекомпанії, які дають робочі місця і сплачують податки", — наголосив Курус, повідомляє Українська правда

Зараз ви читаєте новину «Нацрада спростовує заяви політиків про "винищення російської мови в Україні"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18166
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути