субота, 08 вересня 2012 09:17

"Мовний закон – це частина операції щодо легалізації русифікації в Україні"

"Мовний закон – це частина операції щодо легалізації русифікації в Україні"
Мовний штиль боявся порушувати навіть Кучма, який сам перейшов на українську, наголошує Сергій Головатий Фото: radiosvoboda.org

"Російськомовні" – це не юридична категорія в Україні. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив народний депутат України, колишній міністр юстиції Сергій Головатий.

"Так склалося історично, що частина українців була позбавлена змоги опанувати рідну мову. Зараз цим людям ліньки її вчити. Вони не хочуть, не дбають, презирливо ставляться. А оскільки лінощі та неповага не знають, що таке честь і гідність, тому й не поважають ні себе, ні інших", - зауважив він.

За словами Головатого, мовний закон – це частина операції щодо легалізації русифікації в Україні.

"Мовний закон я схильний вважати лише інструментом. Рано чи пізно мало так статися, бо Партія регіонів орієнтована на Москву. А тій не подобається, що тут відбувається. За 20 років виявилося, що Кремль втрачає мовний і церковний впливи в Україні. Що вірян Української церкви більше, ніж Московської", - наголосив екс-міністр.

"Мовний штиль боявся порушувати навіть Кучма, який сам перейшов на українську. А що довше цей штиль існував, то більше утверджувалась українська. Це природний процес. Зростає покоління, яке здобуває освіту українською, працює українською, документи пише українською. І мова утверджується. Якби її не ламали, усе так тривало б і надалі. Але Росії це не вигідно, тому вона й заподіяла мовну агресію, кирило-путінський шабаш. Це їхній проект – впливати через мову, церкву", - підкреслив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До виборів зміни до мовного закону не приймуть - "нунсівець"

Повне інтерв'ю Сергія Головатого читайте у журналі "Країна" № 34 (137) за 6 вересня 2012 року.

Зараз ви читаєте новину «"Мовний закон – це частина операції щодо легалізації русифікації в Україні"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

67

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути