Вищий антикорупційний суд дозволив заочне розслідування щодо колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета, якого підозрюють в організації розтрати 8,2 млрд грн і 137 млн грн банківської установи.
Рішення 28 жовтня ухвалив слідчий суддя Віталій Крикливий, повідомляє "Слово і діло".
У березні Національне антикорупційне бюро оголосило Дубілета в розшук. Після цього ВАКС заочно його заарештував.
Однак апеляційна палата суду скасувала це рішення і призначила повторний розгляд клопотання про заочний арешт.
У вересні НАБУ виділило в окрему справу матеріали щодо ексголови Приватбанку.
У зв'язку з розшуком підозрюваного детектив НАБУ й прокурор САП просили суд дозволити заочне розслідування. Суддя клопотання задовольнив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Влада гарантує безпеку Коломойського" - Юрій Ніколов про корупцію й рукодуп'я, "обілечування" олігархів
Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації Приватбанку, Дубілет розпорядився перерахувати $314,9 млн (8,2 млрд грн) із кореспондентського рахунку в одному з європейських банків як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A.
Для прикриття розтрати коштів Приватбанку й надання вигляду законності цій схемі колишній топменеджмент банку підробив документи й провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Його зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.
"Дубілет брав участь у засіданні в режимі відеоконференції. Він продемонстрував український та ізраїльський паспорти. В Україну банкір повертатися не збирається, тому що тут йому нібито "загрожує небезпека", - повідомляє Центр протидії корупції.
Олександр Дубілет має громадянство Ізраїлю і проживає там. Про це повідомив його адвокат.
Американські правоохоронні органи підозрюють колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова в придбанні нерухомості в США за кошти, виведені з фінустанови.
У травні цього року в Україні запрацював закон про заочне засудження.
Коментарі
2