понеділок, 30 жовтня 2006 20:14

Макуха не визнає за державний борг заборгованість перед Киргизстаном

Київ не визнає як державний борг заборгованість перед Киргизстаном, яка виникла в ході виходу з рублевої зони і висунуту Бішкеком у якості однієї з умов підписання протоколу щодо вступу України до СОТ.

- Ми не визнаємо, що це державний борг, але ми готові його врегулювати на рівні господарюючих суб"єктів, якщо такий взагалі існує, - заявив міністр економіки Володимир Макуха.

За його словами, на сьогоднішній день жоден із суб"єктів господарювання Киргизстану не висував фінансових претензій українським підприємствам.

Розуміючи безперспективність даної вимоги, киргизська сторона висунула нову вимогу - скасування Україною імпортних мит для ряду киргизських товарів, зазначив Макуха .

На його думку, дана вимога є "не зовсім зрозумілою українській стороні", оскільки між Україною та Киргизстаном уже діє угода про вільну торгівлю.

Разом з тим, Володимир Макуха підкреслив, що Україна буде продовжувати переговорний процес з Киргизстаном з надією досягти консенсусу зі спірних питань.

На початку червня в ході чергового засідання Робочої групи щодо вступу України до СОТ, яке проходило в Женеві, Киргизстан висунув вимогу знизити імпортні мита на аграрну продукцію. При цьому Киргизстан погодився винести за рамки переговорів питання про виплату боргу Україною в розмірі $27 млн.

- Впертість Киргизстану в питанні врегулювання проблеми давнього україно-киргизського боргу обумовлено не так внутрішнім киргизським фактором, як впливом Кремля. І, на жаль, в українському уряді також є лобісти російських інтересів, котрі вміло маніпулюють "киргизським питанням", - вважає заступник голови УРП "Собор" Максим Стріхa.

За матеріалами Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Макуха не визнає за державний борг заборгованість перед Киргизстаном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути