середа, 03 травня 2017 11:31

Майбутні чиновники платитимуть гроші за атестацію з української

Майбутні чиновники платитимуть гроші за атестацію з української
При вузах створять атестаційні комісії у складі трьох членів і голови

Кабінет міністрів затвердив порядок платної атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу. Йдеться про володіння державною мовою.

Про це пише "Новое время".

Згідно з постановою №301 від 26 квітня, платні послуги з проведення атестації та видачі за її результатами посвідчення про вільне володіння українською можуть надавати вищі навчальні заклади, які здійснюють підготовку в сфері публічного управління й адміністрування.

Для цього при вузах створюють атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю "філологія", водночас один із них повинен мати ступінь не нижчий ніж доктор філософії.

Атестацію складають з письмової (тест та переказ тексту, який стосується публічного управління. - ред.) частини тривалістю 60 хв. і усної (ділова розмова на заданий сценарій і повідомлення-презентація на певну тему. - ред.) тривалістю до 45 хв.

Вільне володіння державною мовою без фактичної здачі письмової та усної частини атестації можна безкоштовно підтвердити шкільним атестатом з оцінкою 5 (або 10, якщо атестат отримали після 2000 року. - ред.) за вивчення української мови, дипломом про вищу освіту з оцінкою "відмінно" за українську мову або за спеціальністю "філологія".

Посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Якщо буде українська мова, буде лад. Ні - вічний Путін" - лауреат Шевченківської премії

У жовтні минулого року журналісти знайшли десятки помилок та одруківок у презентації кандидата на посаду голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка.

Зараз ви читаєте новину «Майбутні чиновники платитимуть гроші за атестацію з української». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути