Ексклюзиви
вівторок, 24 лютого 2026 11:14

Крим, Донбас і роки згаяного часу: "воєнний стан треба було вводити давно"

Крим, Донбас і роки згаяного часу: "воєнний стан треба було вводити давно"
Іллєнко про воєнний стан. ФОТО: Генштаб

Воєнний стан в Україні треба було оголошувати ще у 2014 році, коли РФ окупувала півострів Крим.

Таку думку в ефірі КИЇВ24 висловив офіцер штабу батальйону "Свобода" Андрій Іллєнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний звинуватив Зеленського у невідворотній війні через відмову запровадити воєнний стан - ЗМІ

"Вважаю, що воєнний стан треба було оголошувати ще у 2014 році, коли Росія розпочала війну – захопила Крим, розпочала війну на Донбасі. В принципі, ми вже жили з 2014 року у режимі воєнного стану фактичного та нам треба було його вводити юридично", - сказав військовий.

На його думку, якщо цього не зробили у 2014, то треба було це робити у 2020, 2021 чи на початку 2022 року.

"Безумовно, треба було. Багато чого треба було, і ми всі це прекрасно розуміємо, але я думаю, що така, скажімо, дійсно предметна розмова на цю тему з усіма деталями повинна відбутися, коли зупиняться активні бойові дії, і у нас буде черговий етап політичних процесів, виборів", - сказав він.

Коли зупиняться бойові дії, додав Іллєнко, буде час для політичних претензій тощо.

Колишній головком ЗСУ і чинний посол України у Великій Британії Валерій Залужний був розчарований тим, що президент Володимир Зеленський не хотів вводити воєнний стан у лютому 2022 року.

Рішення, яке не ухвалив Зеленський, дало б можливість уникнути війни, оскільки дозволило б передислокувати війська і підготувати плани бою.

Зараз ви читаєте новину «Крим, Донбас і роки згаяного часу: "воєнний стан треба було вводити давно"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути