вівторок, 14 травня 2019 18:06

Конституційний суд висловив недовіру голові

Автор: УНІАН
  Шевчук — один із суддів, які скасували покарання за незаконне збагачення
Шевчук — один із суддів, які скасували покарання за незаконне збагачення

Колегія суддів Конституційного суду України висловила недовіру голові Станіславу Шевчуку.

За це проголосували більшість суддів, передає ZN.UA.

Комісія з питань регламенту та етики раніше подала висновок про можливі порушення з боку Шевчука і вказала на підстави його звільнення "у зв'язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України, і виявила його невідповідність займаній посаді".

Зранку на засіданні палати КС Шевчук виступив проти розгляду висновку комісії. Натомість запропонував розглянути питання щодо скасування закону "Про очищення влади". Судді пропозицію не підтримали, після чого Шевчук покинув засідання, а комісія перейшла до розгляду без його участі можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Конституційного суду потрапив до корупційного скандалу

Станіслав Шевчук у деклараціях за 2016 і 2017 роки, крім дружини і сина, декларував статки брата Рулава Одда. У декларації Шевчука за 2018 рік інформація про Одда вже відсутня.

Одд фігурує у кримінальному провадженні за фактом розкрадання державних грошей із держпідприємства "Укрхімтрансаміак". За інформацією слідчих, на його фірму "злили" 10 млн грн бюджету.

До зміни імені Рулав Одд був Денисом Шевчуком. За старим іменем він записаний головою партії "Русь". Громадська організація "Автомайдан" називала його "людиною режиму Януковича". 29 листопада 2013-го, напередодні розгону студентів "Беркутом", на камеру стверджував: "Євромайдан програв і розпускатимуть людей". Зараз живе у штаті Флорида, США.

Зараз ви читаєте новину «Конституційний суд висловив недовіру голові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути