Ексклюзиви
пʼятниця, 22 січня 2016 12:31

Конституційний суд схвалив президентську судову реформу

Конституційний суд схвалив президентську судову реформу
Конституційний суд розглянув проект про зміни Конституції. Фото: УНН

Конституційний суд вважає, що президентський законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" відповідає Основному закону.

Про це сказав голова суду Юрій Баулін під час засідання, передає "Інтерфакс-Україна".

Суд зробив висновок, що Конституцію не можна змінювати тільки в тому випадку, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод громадянина. Або ж якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Законопроект про зміну судової системі таких небезпек не містить, постановили судді. І тому проект змін до Конституції в частині правосуддя визнаний таким, що відповідає вимогам статей 157 та 158 Основного закону.

У ньому йдеться про те, кандидат у судді має бути 35-60 років, мати вищу юридичну освіту і працювати в галузі права більше п'яти років, пише УНН.

Суддів призначатиме президент за поданням Вищої ради правосуддя. Перед цим буде оголошено конкурс. Законопроект говорить, що всіх суддів, які почали працювати до цих змін, потрібно буде оцінити на відповідність займаній посаді. Якщо при оцінці буде виявлено невідповідність судді займаній посаді за критеріями професіоналізму або етичності, то це буде підставою для його звільнення.

Крім того, цей законопроект позбавляє Раду можливості висловлювати недовіру Генпрокурору з подальшою його відставкою.

Чи знайдуться голоси в залі засідань поки не повідомлялось. Але у президента прискорюють.

"Сподіваюсь, Рада знайде можливості розглянути це питання під час цієї сесії", - сказав журналістам після засідання представник президента у КС Олексій Філатов, слова якого транслював канал "112".

Зараз ви читаєте новину «Конституційний суд схвалив президентську судову реформу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути