Затишшя на Донбасі зберігатиметься до кінця року.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
За словами експерта, консервація конфлікту триватиме до лютого-березня.
"Затишшя буде перманентне. Бойовики періодично вказуватимуть на те, що ми не виконуємо домовленості і не йдемо на переговори з ними. Це буде приводом для конфронтації і ескалації. Будуть збройні перестрілки. А коли на початку року ми не погодимося з їх "виборами" і умовами Росії, може відбутися нова ескалація. До лютого напруга наросте. Бо бойовики не матимуть виходу. Вони йтимуть на "вибори". Ми на це не погодимося. Це якраз і буде фаза нової військової напруженості", - пояснив він.
Зараз, за словами Маломужа, зберігається відносна рівновага між українськими силами та ворогом.
"Бойовики і російські війська знаходяться у стані готовності. Якщо говорити про озброєння противника, то перевага тільки у деякій мірі. Це нові комплекси "Буратіно", танки РФ, розміщені біля Маріуполя і Донецька. Але якщо брати у цілому, то між нами і ними відносна рівновага", - сказав він.
Експерт вважає, що затишшя йде за сценарієм Кремля.
"Хоча затишшя йде консолідовано, але за сценарієм Путіна. Він передбачав консервацію конфлікту і тиск через Європу і США на керівництво України, щоб ми погодились на особливий статус, зміни Конституції і закону про вибори. Але за погодженням з бойовиками. Нас штовхають на прямі переговори, надати імунітет бойовикам. Бо існує пряма загроза їх арешту, втрати Росією контролю над цими територіями", - пояснив Маломуж.
На думку екс-голови Служби зовнішньої розвідки, Захід теж зацікавлений у "консервації" конфлікту на Донбасі.
"Путін активно зіграв відносно того, що весь світ занепокоєний "Ісламською державою". Він провів неофіційну частину переговорів з Обамою і європейцями. А вони проблему "ІДІЛу" ставлять на перше місце. Не Україну. Я бував за кордоном багато десятків разів - у Вашингтоні, Брюселі і Лондоні. І відчув, що проблеми Сходу - номер один. Тоді - криза у Європі, а наше - 5-6 питання. Так, вони підтримують нас санкціями. Але хочуть будь-яким способом, щоб на Донбасі припинився вогонь. Консервація для них практично вигідна. Тому у Парижі тиснули на Порошенка, щоб це робити", - зауважив Маломуж.
Коментарі
6