Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) ухвалила рішення про інтенсифікацію роботи з європейської інтеграції України, у тому числі щодо реалізації домовленостей, досягнутих у ході 16-го саміту "Україна - ЄС", заявив секретар РНБО Андрій Клюєв.
Як повідомляє прес-служба секретаря РНБО у четвер, рада окреслила першочергові невідкладні заходи, які органи влади України мають провести найближчим часом.
Клюєв зазначив, що згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів України повинен докласти зусиль для прискорення прийняття законодавчих та інших нормативно-правових актів, передбачених планом дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович видав Указ про невідкладні заходи щодо євроінтеграції
За словами секретаря РНБО, законодавча робота має бути чимала.
В якості прикладу він навів законопроект про внесення змін до Конституції України, який передбачає розширення повноважень Рахункової палати для організації контролю не тільки за видатками державного бюджету, але й за надходженням у нього коштів.
Важливим пунктом рішення РНБО Клюєв назвав доручення Кабміну розробити і затвердити комплексний план щодо активізації співробітництва України з ЄС в енергетичній сфері на 2013 рік.
Крім цього, за його словами, Мінекономрозвитку і МЗС України повинні у двомісячний термін підготувати і провести установче засідання у форматі діалогу Україна - ЄС щодо бізнес-клімату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЄС відчули рішучість Києва підписати Угоду про асоціацію
Клюєв також заявив, що вже сьогодні необхідно починати готуватися до імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, і такий припис українському уряду відображено у рішенні РНБО.
Не менш важливим напрямком секретар Радбезу назвав роботу в рамках комітету з реформування правоохоронних органів.
"До 1 жовтня необхідно підготувати відповідний пакет законопроектів для направлення його на експертизу Венеціанській комісії", - сказав Клюєв.
Він також зазначив, що у рішенні Ради відображені деякі аспекти реформи системи кримінальної юстиції та судової реформи, які багато в чому взаємозалежні з комплексним перетворенням правоохоронної системи.
Коментарі
22