понеділок, 06 вересня 2010 10:16

Китайські ЗМІ назвали візит Януковича "історичним і епохальним"

Китайські ЗМІ назвали візит Януковича "історичним і епохальним"

Відносини Китаю та України, які активно розвивалися при президенті Леоніді Кучмі, проте охололи під час президентства Віктора Ющенка, оновлено завдяки "епохальному" візиту глави української держави Віктора Януковича в КНР.

Про це пише Інтерфакс з посиланням на опубліковану в минулу п"ятницю статтю в китайському англомовному виданні China Daily.

Як відзначають автори статті Ву Цзяо і Хе Вей, в Пекіні Янукович домовився про спільне освоєння космосу і торгівлі, будівництво залізниці між Києвом та аеропортом "Бориспіль". Пекін і Київ у перший же день державного візиту українського президента в Китай підписали 13 угод, і в цьому аналітики бачать початок нового "Шовкового шляху".

За словами авторів статті, Китай завжди надавав великого значення зв"язкам з Україною - "східноєвропейській країні, яка є мостом між Азією і Європою".

"Стратегічно розташована, вона (Україна - ред.) має міцні культурні та політичні зв"язки із Співдружністю незалежних держав (СНД) і торгові - з Європейським союзом (ЄС)", - говориться в статті.

Названий в місцевих газетах "епохальним", "історичним" або "екстраординарним", візит Януковича до Китаю аналітики обох країн розглядають як взаємний стратегічний крок і в політичному, і в економічному плані, який буде сприяти збереженню відносин в мінливому регіональному ландшафті.

"Україна є другою найбільшою країною СНД. Географічно вона для Китаю - ніби ворота до Європи. Тому стратегічне розташування України дуже важливе", - сказав дослідник з питань Росії в китайському Інституті сучасних міжнародних відносин Ван Ліцзю, слова якого наведені в статті.

Разом з тим співробітник Інституту Росії, Східної Європи та Центральної Азії при Китайській академії суспільних наук Чжу Хунгень вважає, що оскільки і Китай, і Україна дотримуються позаблокового статусу, то їхня співпраця допоможе збалансувати розстановку сил у світі.

Експерти також заявили, що економіки України і Китаю "прекрасно взаємодоповнюючі" і обидві мають величезний ринковий потенціал.

"Україна завоювала авторитет у важкій промисловості, особливо в таких галузях, як авіація і машинобудування. За останні роки Китай і Україна почали співпрацювати в сільському господарстві, технологіях і кораблебудуванні", - сказав Ліцзю.

"Інвестиції Китаю допоможуть Україні впоратися з фінансовими труднощами, і також вітаються китайські інфраструктурні проекти", - додав Хунгень.

Також видання з посиланням на інформаційне агентство "Сіньхуа" (Xinhua) повідомляє, що Україна вже створила експертну групу для вивчення економічних реформ КНР. Депутат українського парламенту (фракція Партії регіонів - ред.), радник президента і голова Ділової ради "Україна - Китай" Валерій Коновалюк розповів Xinhua, що Україна пропонує бачення нового "Шовкового шляху" як об"єднання європейської і азіатської торгівлі.

"Ми ведемо переговори про будівництво в" Борисполі "... Це один з найбільших логістичних центрів у світі, який дозволить скоротити термін доставки товарів з одного кінця Євразії в інший з нинішніх 45 до 12-14 днів", - сказав він.

За словами Коновалюка, Китай не тільки належить до найбільших економік планети, але і "має достатньо серйозне політичний вплив як у регіоні, так і на світовій арені".

"Китайська підтримка ряду українських ініціатив може стати запорукою того, що наша держава поступово посилить свій авторитет і присутність у міжнародній політиці", - вважає він.

Заступник голови комітету Верховної Ради з міжнародних справ Леонід Кожара сказав інформагентству Xinhua, що в Україні усвідомлюють "колосальний політичний і економічний потенціал Китаю", пише China Daily.

Зараз ви читаєте новину «Китайські ЗМІ назвали візит Януковича "історичним і епохальним"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути