![Келлог висловив надію на укладення угоди з Україною по рідкісноземельних мінералах](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208366_w_300.jpg?v=0)
США очікують, що Україна найближчим часом прийме пропозицію, висунуту міністром фінансів США щодо угоди, що стосується рідкісноземельних матеріалів.
Про це заявив Кіт Келлог, помічник президента США Дональда Трампа та спецпредставник з питань України і Росії, під час ефіру на американському телеканалі Fox News.
Келлог зазначив, що українська сторона має значні ресурси дорогоцінних металів, і міністр фінансів США нещодавно перебував у Києві, де запропонував українському президентові Володимиру Зеленському план для обговорення. Цей план передбачає використання дорогоцінних металів як компенсації за надану США допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шольц розкритикував намір Трампа отримати рідкоземельні метали України в обмін на зброю
Так, за його словами, Україна, зокрема, експортує титан, який є важливим ресурсом для Сполучених Штатів.
"Це чудова можливість створити економічне партнерство, яке одночасно забезпечить безпеку України. Це ще один елемент гарантій безпеки для країни", - підкреслив Келлог.
За його словами, у найближчі дні українська сторона має можливість оцінити цю пропозицію і погодитися на угоду, що передбачає значний потенціал для співпраці, зокрема в секторі рідкісноземельних матеріалів.
"Ми не говоримо про мізерні суми, а про потенційно сотні мільйонів доларів, враховуючи багатство України на рідкісноземельні мінерали. Україна має величезний потенціал, і ми повинні це використати", - резюмував Келлог.
Ці переговори будуть продовжуватися на Мюнхенській безпековій конференції, де Келлог разом з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом обговорюватимуть деталі угоди з українською делегацією.
12 лютого президент Володимир Зеленський і міністр фінансів США Джанет Бессент у Києві обговорювали проєкт угоди про доступ США до рідкоземельних металів.
Зеленський поки що не погодив документ. Він вважає, що такі фінансові угоди не здатні забезпечити реальні гарантії безпеки, і без участі США в миротворчих місіях вони неповноцінні. "Ймовірно, президент очікував більш серйозних переговорів щодо майбутньої мирної угоди, зокрема обговорення механізмів, які могли б допомогти у відновленні територіальної цілісності", - йдеться у статті.
Коментарі