![Зеленський відмовився від американського проєкту щодо рідкоземельних металів - ЗМІ](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208329_w_300.jpg?v=0)
12 лютого президент Володимир Зеленський і міністр фінансів США Джанет Бессент у Києві обговорювали проєкт угоди про доступ США до рідкоземельних металів.
Бессент представив проєкт угоди, яка була здебільшого фінансовою та не включала "суттєвих гарантій безпеки для України", передає Forbes.
Зеленський поки що не погодив документ. Він вважає, що такі фінансові угоди "не здатні забезпечити реальні гарантії безпеки", і без участі США в миротворчих місіях вони неповноцінні.
"Ймовірно, президент очікував більш серйозних переговорів щодо майбутньої мирної угоди, зокрема обговорення механізмів, які могли б допомогти у відновленні територіальної цілісності", - йдеться у статті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ контролює менше 20% запасів корисних копалин України - Зеленський
Джерела "Супільного" в Офісі президента кажуть, що українська сторона зараз аналізує драфт фінансової угоди зі США щодо рідкісноземельних металів.
Під час телефонної розмови напередодні Зеленський сказав президенту США Дональду Трампу, що Україна отримала драфт угоди і почала аналізувати пропозицію. Відповідь мають надати у Мюнхені на етапі зустрічі з віцепрезидентом США Джеєм Ді Венсом.
"Готуємось зробити все максимально ефективно, щоб дати якнайбільше користі Україні та Америці і зробити це успіхом. Сам президент Трамп не звертався підписати цю угоду, обговорення йшло з міністром фінансів США. Президент Трамп все сприйняв в розмові позитивно", - каже співрозмовник.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що підтримує стратегічне партнерство з США у видобутку рідкоземельних металів. Це може стати частиною угоди про економічну підтримку та гарантії безпеки для України.
Під російською окупацією перебуває менш як 20% українських мінеральних ресурсів. Серед них близько половини рідкоземельних покладів. Вони є ключовими для виробництва високопродуктивних магнітів, електродвигунів та електроніки. Зеленський наголосив, що РФ може передати доступ до цих ресурсів противникам США - Північній Кореї та Ірану.
Україна володіє найбільшими в Європі запасами титану, який є критично важливим для авіаційної та космічної галузей. Є значні поклади урану. Багато з цих родовищ розташовані на північному заході України, далеко від зони бойових дій.
Коментарі