Скандали, що супроводжують останні конкурси на посади керівників територіальних органів Національного антикорупційного бюро, свідчать про неефективність роботи членів Громадської ради при НАБУ. Як пише сайт Znaj.ua, самі члени ради жодного відбору не проходили, а їхнє минуле викликає чимало запитань.
Видання нагадує, що Міжнародна організація з боротьби з корупцією Transparency International називає Україну найбільш корумпованою державою Європи. При цьому 72% українців вважають, що за минулі чотири роки боротьба з корупцією не стала ефективнішою. Згідно із офіційними даними, результатом діяльності НАБУ за минулий рік стало всього дев'ять обвинувальних вироків. При цьому два з трьох територіальних управлінь бюро досі залишаються без керівників.
Як відзначає ЗМІ, в Одесі фіналістом конкурсу спершу став Семен Кривонос, який одразу відмовився від посади через те, що преса оголосила його фігурантом кримінальної справи. У грудні конкурс виграв поліцейський Дмитро Руденко, замішаний у справі проти правозахисника Дмитра Гройсмана. У результаті було оголошено ще один конкурс.
У матеріалі стверджується, що члени Громадської ради при НАБУ, які визначають кадрову політику бюро, жодних відборів не проходили. Між тим керівник ради - Олексій Гриценко, активіст "Автомайдану" і син одіозного екс-міністра оборони, працював директором з розвитку маловідомої компанії Enran Telecom, яка отримала багатомільйонні контракти на поставку програмного забезпечення в Міноборони, яким у той час керував його батько. Гриценко-мол. разом із екс-регіоналом Давидом Жванією входили до керівництва хокейного клубу "Беркут", який у 2013-му розформували, не виплативши гравцям зарплати за два роки.
Журналіст Олександр Гуменюк відомий неоднозначним сюжетом про завод "Радмір", українського виробника медичного обладнання, якість якого не поступається світовим аналогам. Журналіст піддав критиці плани держави виділити 200 млн. гривень на придбання мамографів і апаратів УЗД у "Радміру", натомість проігнорував пропозицію заводу представити свою позицію і обґрунтувати ці суми.
Іван Гришин є главою Києво-Святошинського відділення партії "Нові обличчя", яку очолює одіозний мер-забудовник Ірпеня Володимир Карплюк. До речі, заступник голови партії - Петро Щербина, політтехнолог і медіаконсультант пастора секти "Слово боже" Сандея Аделаджі, проти якого порушено п'ять кримінальних проваджень. Показово, що у Громадській раді НАБУ є ще один представник "Нових облич" - Олександр Боришкевич. Раніше він працював помічником нардепа Артура Палатного, власника скандальних київських стриптиз-клубів RIO і "Мандарин", кума мера столиці Віталія Кличка.
Євген Грушовець був адвокатом у резонансній справі бізнесмена Сергія Бута, підозрюваного в замаху на вбивство двох черниць з Покровського монастиря. Ще один клієнт Грушовця - колишній заступник генпрокурора Віталій Касько, проти якого порушено кримінальне провадження за привласнення двох службових квартир.
Сергій Гребенюк до роботи в НАБУ працював на колишнього главу Шевченківського району Києва, екс-регіонала Віктора Пилипишина. На Пилипишина відкрито кримінальне провадження за перевищення влади і службових повноважень, які заподіяли шкоду громаді на суму понад 15 млн. грн. Ще один скандальний клієнт Гребенюка - Сергій Бугай, головний юрист представника клану Януковича Сергія Курченка.
А члена Громадської ради НАБУ Володимира Рисенка правоохоронці підозрюють у розкраданні грошей в особливо великих розмірах з інженерного центру "Енергомаш" в Харкові.
Назар Первак - юрист нардепа Аркадія Корнацького, який успішно працює в Криму і попри законодавчу заборону є співзасновником низки підприємств у РФ. Син Корнацького- працівник російського МЗС, а сам Корнацький, будучи громадянином Росії, зміг стати українським нардепом.
Як відзначається у матеріалі, будь-хто з вищезазначених одіозних особистостей, пов'язаних із членами громадської ради, захотів би бачити підконтрольним главу НАБУ в багатому корупцією і контрабандою Південному регіоні. "Якщо четвертий конкурс все ж почнеться, відпадуть всі сумніви - потрібна людина на посаду узгоджена і треба протягувати її на посаду, незалежно від результатів конкурсу", - прогнозує видання.
Коментарі