Ексклюзиви
Пʼятниця, 06 листопада 2020 10:39

Кабмін провів аудит економіки. Кажуть про потенціал на трильйон доларів

Кабмін провів аудит економіки. Кажуть про потенціал на трильйон доларів
Аудит уряд презентував у п'ятницю.

Кабінет міністрів провів аудит української економіки.

"$1 трлн ВВП за 10 років - це нереалізований потенціал нашої країни", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль та пов'язав це з незавершеними реформами, відсутністю довгострокової економічної стратегії, корупцією та неефективним управлінням.

Найбільшу частку в цій цифрі займають корисні копалини, повідомляє "Економічна правда".

За словами прем'єра, правильне використання надр може принести Україні $409 млрд. А збільшення видобутку корисних копалин не означає збільшення їх експорту за кордон в якості сировини.

"Це означає створення основи для створення високотехнологічної продукції з доданою вартістю. У нас є нафта і газ, у нас є руди і дорогоцінні метали", - сказав Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друзі президента й олігархи гроблять економіку

Україна не використала свій земельний потенціал на $85 млрд, кажуть в уряді.

"29 років вільне розпорядження землею було обмежене, а отже її цінність була знижена в рази. За цей час у державі зникло 5 млн га землі, розвиток зрошення та інвестицій у сільське господарство було загальмоване на десятиліття, а подекуди зупинено зовсім", - заявив прем'єр.

За 10 років середня вартість землі сільськогосподарського призначення за 1 га зросте фактично уп'ятеро.

Нереалізований потенціал України з використання водних ресурсів - $12 млрд, лісових - $40 млрд.

"Ми повинні були розширювати площі наших лісів і використовувати деревину переважно для розвитку власного меблевого виробництва. Тільки зміна орієнтирів з експорту сировини на виробництво власної продукції дасть країні як мінімум 40 млрд доларів за 10 років", - сказав Шмигаль.

"Україна роками ігнорувала розвиток гідроенергетики, цей потенціал ми використовуємо тільки наполовину. Потенціал аквакультури, розвиток рибного господарства ми використовуємо лише на чверть, зрошення земель розвинене менше за 20% від того, як повинно бути.

Наприклад, ефективна система зрошення у південних областях України дала б можливість збільшити врожаї в 2,5-3 раза і це - теж невикористаний потенціал, який дасть країні додатковий ВВП", - заявив прем'єр.

4 березня Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра. Його кандидатуру пропонував президент Володимир Зеленський. Тоді ж парламент затвердив новий склад Кабінету міністрів. Уряд із прем'єром Олексієм Гончаруком звільнили.

Зараз ви читаєте новину «Кабмін провів аудит економіки. Кажуть про потенціал на трильйон доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5791
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути