Матеріали у справі "вагнерівців" прибрали із сайту Служби безпеки України.
"З жовтня 2017 року по травень 2019 року на сайті СБУ вийшли понад 20 матеріалів (у справі "вагнерівців" - прим. ред.). СБУ представляло кілька аудіоперехоплень, де було представлений навіть голос Уткіна (російський офіцер спецназу ГРУ Дмитро Уткін - ред.), у тому числі й щодо збиття ІЛ-76.
На сьогодні усі ці матеріали – я відповідаю за свої слова – з сайту СБУ зникли. Ба більше, на сайті СБУ – це легко перевірити – існує розділ такий "Вони перебувають у розшуку". Там немає жодного найманця ПВК Вагнера, включно з тими 33 білорусами, умовно кажучи, які були затримані. І це ще один штрих до розслідування Bellingcat, побічне підтвердження того, що багато з того, що написано Bellingcat, відповідає істині", - заявив генерал-майор запасу СБУ Ігор Гуськов в ефірі "Україна 24".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський все знав: Bellingcat опублікували нові деталі розслідування щодо "вагнерівців"
Він зауважив, що СБУ у спецоперації брало непряму участь.
"Це була спецоперація Головного управління розвідки, де СБУ брала дуже непряму участь. Ця непряма участь полягає в тому, що окремі співробітники СБУ, які були вижиті з 2019 року зі складу служби, були прийняті на службу до ГУР, займалися цією темою і наш аналітичний підрозділ у СБУ дуже щільно контактував із цими контррозвідниками.
Багато що з того, що написано, у мене викликає на сьогодні величезне занепокоєння. Bellingcat описав досить повну ситуацію, як вона розвивалася, вказав дуже багато тих оперативних нюансів, про які я особисто як ексспівробітник спецслужб дуже шкодую. На сьогодні методи та форми розкриті - це наслідок заперечення владою того, що ця операція має відношення до українських спецслужб", сказав Гуськов.
Міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала дві частини звіту щодо "зливу" спецоперації із затриманням Україною бойовиків російської ПВК "Вагнер". У ній журналісти аналізують обставини та причини зриву спецоперації.
У розслідування ідеться про те, як українські спецслужби під виглядом найму охоронців на об'єкт "Роснафти" у Венесуелі змогли вивезти з Росії кілька десятків бойовиків з ПВК "Вагнера", які найбільше розшукуються, причетних до військових злочинів на території України. Бойовики мали сісти у Мінську в літак Turkish Airlines, який здійснив би екстрену посадку в Києві, але в останній момент операція несподівано була "відкладена" українським керівництвом. Бойовики застрягли в Мінську і незабаром були заарештовані місцевим КДБ.
Bellingcat наголошують, що Зеленського інформували про кожен етап операції. До того, її фінальний план підписав міністр оборони України.
Однією з причин зриву спецоперації колишні оперативники ГУР МОУ називають "політичні ревнощі" президента та його апарату до тодішнього керівника Головного розвідуправління Василя Бурби. Якби він завершив операцію з упіймання десятків військових злочинців, то став би справжнім героєм у широкого загалу. А цього команда Зеленського не могла допустити.
Коментарі