Звільнення 11 співробітників з Національного банку – важливе питання для інвесторів. Таку ситуацію негативно сприймуть на ринку, розповів Gazeta.ua інвестиційний банкір Сергій Фурса.
"Це тривожний сигнал. Багато професіоналів йдуть. Це негативно сприймають на ринку. Зараз сприятлива кон'юнктура, багато грошей, усе спокійно на ринку, тому відчутної реакції немає. Але для інвесторів це питання важливе. Тому що незалежність Нацбанку є великим критерієм, за яким дивляться, що відбувається в кожній конкретній країні", – наголошує інвестиційний банкір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Немає альтернативи" – політолог пояснив рейтинги Зеленського
"У новітній історії після реформи регулятора таких історій, як це масове звільнення, не було. Коли велика кількість професіоналів іде, це б'є по інвестиційній спроможності. Підриває довіру до НБУ. А саме цьому Нацбанк присвячував останній рік діяльності після заяви Якова Смолія про політичний тиск. Питання знову піднімається. Основний інструмент центрального банку – це наявність довіри", – каже інвестиційний банкір.
Також додає: "Ці звільнення – результат змін, які сталися в Нацбанку ще рік тому, коли Смолій подав у відставку. Наклалися на особистісний конфлікт, який існує в правлінні НБУ. У Нацбанку є боротьба за владні повноваження між старою і новою командами, між головою правління і першою заступницею голови НБУ Катериною Рожковою. Іноді конфлікт виходить на зовнішнє світло. Переважно ми його не бачимо. Ця ситуація є елементом такого конфлікту".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Новий проєкт для підсилення "Слуги народу": політолог розказав про плани Банкової
30 червня дев'ятеро керівників департаменту ліцензування Національного банку України оголосили про звільнення. Заявили про відсутність прозорого прийняття і своєчасного оформлення рішень, незалежної роботи колегіальних органів регулятора, невтручання в наглядові процеси.
Пізніше про звільнення заявили директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук та директор департаменту супроводу кредитів Олег Новаковський, який відповідає, зокрема, за рефінансування банків.
16 липня 2020-го Верховна Рада призначила Кирила Шевченка головою Національного банку. Замість Якова Смолія, якого парламент звільнив 3 липня. Він тоді заявив, що його прохання про відставку є протестом проти політичних тисків на НБУ та є "червоною лінією".
Коментарі