середа, 29 січня 2020 17:44

Ініціатор імпорту електрики з РФ Герус очолив антирейтинг керівників в енергетиці

Ініціатор імпорту електрики з РФ Герус очолив антирейтинг керівників в енергетиці
27% опитаних оцінили негативно діяльність голови комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса. Фото: Радіо Свобода

За даними соціологів, від половини до двох третини опитаних не знають нічого про діяльність ключових посадовців із питань енергетики. При цьому кількість негативних оцінок їхньої роботи значно перевищує позитивні. Найбільш критично респонденти охарактеризували діяльність голови комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса – 27% опитаних оцінили її негативно і тільки 3% – позитивно.

Такі результати оприлюднила Соціологічна група "Рейтинг".

"58% нічого не знають про роботу міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля. 20% оцінюють його роботу негативно, 14% – нейтрально, 3% – позитивно. 50% не знають про голову комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса. 27% оцінюють його роботу негативно, 14% – нейтрально, 3% – позитивно. 59% не знають про голову Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерія Тарасюка. 20% оцінюють його діяльність негативно, 13% – нейтрально, лише 2% – позитивно", – зазначається у релізі.

Соціологи констатують зменшення кількості тих, хто вважає Україну повністю енергетично незалежною країною

"Лише 12% опитаних вважають Україну повністю енергетично незалежною країною.

Половина опитаних вважають, що наша країна частково залежить у цьому питанні від інших держав, 23% – вважають її повністю залежною. Остання думка найпоширеніша серед найменш забезпечених та тих, хто виступає за вступ до Митного Союзу з Росією. За останні півтора року зменшилася кількість тих, хто стверджує, що Україна є повністю енергетично незалежною (у липні 2018 року таких було 20%). Чверть опитаних вважають, що за останній рік Україна стала більше залежати від енергоресурсів інших держав, 17% – протилежної думки. 40% вважають, що нічого не змінилося. У липні 2018 року тих, хто вважав, що наша держава стає більш автономною в енергетиці, була чверть", – стверджують дослідники.

Українці критично сприймають відновлення імпорту електроенергії з Російської Федерації з 1 жовтня 2019 року. На думку більшості, це відбувається в інтересах олігархів.

"Майже дві третини опитаних не підтримують рішення про відновлення імпорту електроенергії з Росії, 29% – підтримують. Найгострішої критики це рішення зазнало серед респондентів заходу та центру. Серед жителів півдня та сходу також це рішення було сприйняте неоднозначно. 65% вважають, що рішення про відновлення імпорту електроенергії з Росії вигідне в першу чергу олігархам. Лише 11% вважають, що воно принесе користь населенню України, 8% – промисловим підприємствам", – констатують результати дослідження.

Дослідження "Енергетична сфера України: соціологічні виміри" проводилось Соціологічною службою "Рейтинг" 18-23 грудня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Зараз ви читаєте новину «Ініціатор імпорту електрики з РФ Герус очолив антирейтинг керівників в енергетиці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути