середа, 20 травня 2015 11:56

Ідея Ляшка стала козирем в переговорах з кредиторами - експерт

Ідея Ляшка стала козирем в переговорах з кредиторами - експерт


Україна піднімає ставки і йде ва-банк у переговорах із іноземними кредиторами - так прокоментував рішення парламенту щодо права Уряду заморожувати виплати по зовнішнім зобов'язанням політолог Володимир Фесенко. Всі спроби по-доброму домовитися із приватними кредиторами останнім часом були безуспішними. В той же час, Україна стоїть перед необхідністю платити астрономічні для державного бюджету виплати по боргах вже цього року.

Спочатку ідею списання боргів висунув Олег Ляшко, і її вважали занадто радикальною та нездійсненною. Проте потім ідея трансформувалася у переговори по реструктуризації боргів, і поступово всі очільники української держави у своїх переговорах із міжнародними фінансовими інституціями ставили це питання як пріоритетне.

Якщо тепер вдасться зменшити суму виплат у найближчі роки хоча би на пару десятків мільярдів гривень та зробити мінімальні відтермінування на час війни, це дозволить витратити ці кошти на соціальні програми та військові витрати. Звичайно, останнє слово у переговорах ще не сказано, проте своїм рішенням Верховна Рада надала політичну підтримку міністру фінансів та українським переговірникам - вважає Фесенко.

Як відомо, найбільш проблемними були переговори із Російською Федерацією, яка надала "політичний кредит" Януковичу під гарантії відмови від підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Так само жорстко ідуть переговори із групою приватних кредиторів, які за кілька років скупили облігації українського держборгу на суму понад 8 мільярдів доларів.

 

 

Зараз ви читаєте новину «Ідея Ляшка стала козирем в переговорах з кредиторами - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути