четвер, 01 червня 2006 18:02

Генпрокуратура: американське судно стоїть у Феодосії законно

За попередніми висновками Генеральної прокуратури, американське транспортне судно "Едвантедж" перебувало у Феодосії на законних підставах. Про це сьогодні повідомив заступник генерального прокурора Микола Голомша.

Він зауважив, що Генпрокуратура отримала звернення від Уповноваженого з захисту прав людини Ніни Карпачової і лідера КПУ Петра Симоненка і зараз перевіряє ці звернення.

Голомша розповів, що згода про допуск Верховною Радою дається лише на судна, які оснащені важким або легким озброєнням. Він наголосив, що, за попередньою перевіркою, судно "Едвантедж" є комерційним.

- Не йдеться про бойове судно, яке побувало на території України, - наголосив замгенпрокурора.

Він також сказав, що у 1995 році Україна приєдналася до програми НАТО "Партнерство заради миру", а у 2000 році ця угода була ратифікована відповідним законом України.

За його словами, відповідно до Закону України "Про допуск збройних формувань на територію України", допуск військових не потребує згоди ВР, коли це передбачено міжнародними угодами.

Заступник генпрокурора запевнив, що прокуратура уважно відстежує цей випадок і не допустить інтервенції та незаконних дій на території України.

Як повідомлялося раніше, 27 травня до Феодосії прибуло транспортне судно США "Едвантедж", з якого розвантажили інженерну техніку і будівельні матеріали, призначені для вдосконалення навчально-тренувальної бази Старокримського полігону Військово-Морських сил України. Місцеві жителі заблокували цей вантаж у порту.

У Міністерстві оборони України пояснили, що судно "Едвантедж" - це передовий загін, який готує планові навчання "Сі бриз-2006", пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Генпрокуратура: американське судно стоїть у Феодосії законно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути