вівторок, 06 березня 2012 21:59

Гельсінська комісія США розкритикувала "авторитаризм" Януковича

Гельсінська комісія США розкритикувала "авторитаризм" Януковича

Режим президента Віктора Януковича не ставиться серйозно до своїх зобов'язань щодо прав людини і демократії, які Україна має в Організації з безпеки і співпраці в Європі. Таку думку озвучив глава Гельсінської комісії США Крістофер Сміт, якого цитує "Радіо Свобода".

Як сказав на засіданні Палати представників конгресмен-республіканець, ув'язнення опозиційних лідерів Юлії Тимошенко і Юрія Луценка забороняє їм брати участь у парламентських виборах у жовтні, а це порушить серйозні питання щодо відповідності цих виборів стандартам ОБСЄ.

Це особливо непокоїть через те, що через два місяці після цих виборів, із початку 2013 року, Україна перебере головування в ОБСЄ, наголосив Сміт, який очолює американську Комісію з безпеки і співпраці в Європі, відому також як Гельсінська комісія США.

"Сміт також повторив, що це сповзання України далі від демократії й дедалі ближче до авторитаризму на кшталт російського чи білоруського шкодить відносинам держави зі США і з Європейським Союзом, які вже не раз чітко заявляли, що в Україні має поліпшитися дотримання прав людини й норм демократії", - йдеться в повідомленні.

Сміт закликав владу України припинити це сповзання в авторитаризм, бо "ізоляція країни, що настане внаслідок цього, піде лише на шкоду українцям, які, за словами конгресмена, так довго й такою дорогою ціною виборювали свободу, гідність і справедливість".

Зараз ви читаєте новину «Гельсінська комісія США розкритикувала "авторитаризм" Януковича». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути