Фінляндія стала членом Північноатлантичного альянсу. Тепер там 31 країна.
Документ про це близько 16:00 передали державному секретарю Сполучених Штатів Америки, що завершує процес вступу, повідомила "Радіо Свобода".
"Імпульсом до такого рішення стала повномасштабна агресія РФ проти України. Кордон військового союзу з Росією розширюється у понад двічі, адже Фінляндія має сухопутний кордон з нею у близько 1300 км", – пишуть.
Раніше про членство країни в Альянсі у Twitter повідомив прем'єр Польщі Матеуш Моравецький.
"Фінляндія вже в НАТО. Вітаю! Відтепер в альянсі 31 країна. Сильні партнери є гарантією безпеки для Польщі, регіону та всього світу", – йдеться у дописі Моравецького.
4 квітня – річниця заснування НАТО. Цього дня у 1949 році в Вашингтоні представники 12 країн – Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії – підписали Північноатлантичний пакт про воєнно-політичний союз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стане членом НАТО – Столтенберґ
Перед цим до НАТО приєдналася Північна Македонія у 2020 році. Членами НАТО є сусіди України – Польща, Угорщина, Румунія і Словаччина.
Раніше, до офіційного рішення, ЗМІ розповсюджували документ про вступ до НАТО за підписом глави МЗС Фінляндії Пекка Гаавісто.
У міністерстві закордонних справ країни-агресорки Російської Федерації заявили, що "РФ буде змушена вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру".
У Москві заявили, що "конкретні кроки в оборонному будівництві на північно-західних рубежах Росії залежатимуть від конкретних умов інтеграції цієї країни до Північноатлантичного альянсу".
Фінляндія і Швеція оголосили, що планують вступити у НАТО після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Торік у червні Туреччина погодилася підтримати вступ. Три країни підписали меморандум у Мадриді.
29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО запросили Фінляндію і Швецію стати членами Альянсу.
У серпні президент США Джозеф Байден підписав протоколи про вступ двох країн.
Цьогоріч президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна не схвалить заявку Швеції.
Коментарі