Переслідування та нападки на незалежних українських журналістів кидають тінь на репутацію президента України Володимира Зеленського. Такі методи нагадують часи Януковича. Про це йдеться у матеріалі відомої британської газети FinancialTimes "Українські ЗМІ стали мішенню прозеленської "інформаційної армії", який вийшов сьогодні.
"Серія нападів і наклепницьких кампаній, спрямованих проти відомих українських журналістів, кинула тінь на репутацію Володимира Зеленського щодо захисту свободи ЗМІ. Хоча журналісти і раніше піддавалися залякуванням і наклепницьким кампаніям в Інтернеті, за останні кілька днів це переросло в переслідування в реальному житті", - пише Financial Times.
Приводом для публікації стали напади на журналіста-розслідувача, редактора видання "Наші гроші" Юрія Ніколова та групу Bihus.info.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі з'явилося відео про корпоратив Bihus.Info і наркотики. Що відповіли журналісти
"Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов, який викрив корупцію в міністерстві оборони, став мішенню для кількох чоловіків у неділю, які стукали в його двері, кричали, що його відправлять на передову, і розклеїли таблички, що називали його "зрадником" і "провокатором". За інцидентом, спрямованим проти Ніколова, послідувала скоординована кампанія з дискредитації Bihus.info, київської служби журналістських розслідувань, яка роками викриває корупцію у владі", - пише видання.
Financial Times наголошує, що методи, які провладні ЗМІ використовували для дискредитації, зокрема, Bihus.info, нагадують методи, якими боролася з незалежними журналістами влада Януковича.
"Відео (щодо співробітників Bihus.info, - ред.) було завантажено на YouTube-канал під назвою "Народна правда", який, за даними українських фактчекерів, очолює жінка, чий образ був згенерований штучним інтелектом. За зовнішнім виглядом і тактикою "Народна правда" схожа на проект 2013 року під назвою "Українська кривда", який був спрямований проти відомих журналістів і правозахисників, які критикували тодішнього проросійського президента Віктора Януковича", - пише Financial Times.
Видання цитує голову парламентського комітету з питань свободи слова Ярослава Юрчишина та мера Києва Віталія Кличка. Юрчишин заявив, що нездатність знайти винних підтвердить підозри у тому, що правоохоронні органи діють від імені деяких державних діячів. Кличко вважає, що "те, що відбувається сьогодні, руйнує єдність у державі, знищує демократичні принципи та завдає шкоди іміджу України".
Financial Times підкреслює, що "свобода ЗМІ в Україні була частково обмежена через те, що влада назвала міркуваннями національної безпеки після російського вторгнення". І нагадує попередження "Репортерів без кордонів" про загрозу виживанню українських засобів масової інформації.
Цього тижня у мережі YouTube з'явилося відео з телефонними розмовами нібито працівників Bihus.Info, які обговорюють можливість придбання наркотиків, а також момент власне їх вживання під час новорічного корпоративу у заміському комплексі.
Працівники, які вживали під час корпоративу наркотики, звільнені, заявив засновник і керівник Bihus.Info Денис Бігус. Також журналіст заявив, що прослуховування і спостереження були незаконними.
Редактор Bihus.Info Максим Опанасенко сказав, що за співробітниками Bihus.Info стежили щонайменше декілька місяців.
Служба безпеки України заявила, що розслідує обставини незаконного прослуховування і відеозйомки.
Коментарі
4